• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גבאי בא לדבר פוליטיקה אחרת

יו''ר המחנה הציוני, אבי גבאי, מלווה בח''כ איציק שמולי, באו לפגוש את תושבי באר שבע בבית הספר למשחק. היינו שם. צפו בהקלטת השידור הישיר וספרו מה דעתכם

אבי גבאי. חורש את הארץ ומקווה לשינוי (צילום מתוך השידור הישיר)

יו''ר מפלגת העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, בא לפגוש ולשמוע את תושבי באר שבע. כ-300 איש מילאו את אולם בית הספר למשחק ע''ש גודמן, בעיקר ותיקים. הקהל הצעיר ואנשי השכונות בלטו בהיעדרם ונראו שם הרבה מותיקי המערך ההסטורי וגם כאלה שבאים לכל אירוע בו יש שתיה קלה ומצלמות. 
לפני שגבאי עלה לדבר ולשמוע, עלה לבימה ח''כ איציק שמולי, המשמש אוזן קשבת לישראלים רבים במצוקה ועושה למענם. שמולי, כמו גבאי, הוא בחור נעים, לא מתלהם, לא מנגח או מתנגח. הוא דיבר על הפערים הבלתי נסבלים בין דרום ומרכז, בנושאים כמו טיפול רפואי וחינוך. בלי חינוך, אין לילדי באר שבע אפשרות לשבור את תקרת הזכוכית, בטח לא בעולם שהנכס החשוב בו ביותר הוא ידע. אבל במפגש לא היו קולות מהשכונות ולא של דיירי הדיור הציבורי. לא היו כמעט צעירים שזה עתה השתחררו מהצבא, או מובטלים. גבאי פגש קהל נוח, מחבק, שלא שאל שאלות מביכות יתר על המידה.

גבאי מרבה לדבר על פוליטיקה אחרת, מבוססת עשיה ולא מפלגת. הוא סיפר שאמרו לו שאם לא יעשה פרובוקציות, לא יזמינו אותו לטלוויזיה והוא, מצידו, מחל על הכבוד המפוקפק של פרובוקציה זולה ובמקום זה, מעדיף לפגוש אנשים פנים אל פנים, לשמוע ולהשמיע. הוא דיבר בעיקר על מה צריך לשנות בממשלה ועל כוונתו לשנות סדרים בשירות הציבורי, בעיקר בכל מה שנוגע למינויים פוליטיים. הוא מודע לקושי לפרוץ מהפריפריה וספג ביקורת על כי במפלגת העבודה אין סיכוי לאנשים מהפריפריה ומלמטה להגיע לעמדות הנהגה. הוא ידבר על הצורך לשלם לחיילי החובה שכר מינימום והתייחס לנושא הבדואים בנגב, כשציין שהם אזרחים שווי זכויות, אבל גם שווי חובות וכי פתרון בעיות הנגב עובר דרך פתרון בעיות הבדואים. 

למפלגת העבודה יש הרבה עבודה לעשות בבאר שבע, אם היא רוצה ליצור שובר שיוויון. באר שבע היא מעוז חזק של הימין כבר כמה עשורים, כאשר מפלגות השמאל-מרכז כמעט ולא מראות נוכחות בעיר, אלא בריכוזי סטודנטים. הבאר בעים רוצים שישמעו אותם, לא שיתנו להם הוראות מהמרכז. אין כמעט חברי כנסת באר שבעים בכנסת והבאר שבעים לשעבר לא כל כך זוכרים מאיפה באו. אם מפלגת העבודה רוצה דריסת רגל בבאר שבע, היא צריכה לפחות ח''כ אחד באר שבעי, אם לא יותר. היא צריכה הרבה יותר עבודת שטח ולא בקרב הקהל המחבק והנוח. יש לה זמן לעשטות את זה אם היא רוצה: הממשלה הנוכחית עתידה להוציא את ימיה עם או בלי חקירות. 

השיחה עם ח''כ אבי גבאי, כפי שהובאה בשידור הישיר של ברנז'ה news

​​​​​​​

הורידו את האפליקציה של ב''ש, לחצו על הקישור: https://goo.gl/KnkJ7V

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load