• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סיכום חדשות החג: מטיילים אבדו דרכם, תקלה נרחבת במערכת הגז

בסוף השבוע הארוך, שפתח את תקופת חגי תשרי, נפרסו כוחות הביטחון בהיערכות שיא ואפשרו לאלפי מטיילים לנצל את מזג האוויר הנוח

אלפי מטיילים פקדו את הדרום (צילום: תיירות ערבה תיכונה)

נגמר סוף השבוע הארוך, שהחל בערב החג, ביום רביעי ומהווה את הפתיח לחגי תשרי. עשרות אלפי נצילו את מזג האוויר הנוח יחסית ופקדו את אתרי הטיולים בדרום. האתרים הפופלריים ביותר היו באיזור עין גדי-ערבה תיכונה.
אלפי מנות אוכל חולקו ערב החג למשפחות הנזקקות הרבות בבאר שבע (צילום: אורלי כרמל)
בטרם נכנס החג, מאות מתנדבים בבאר שבע ובנגב עשו מאמץ אחרון לספק מזון לחג לאלפי משפחות נזקקות ולדאוג שעד אחרון החיילים הבודדים יתארח בביתן של משפחות שהתנדבו לכך. ברחבי הדרום ארעו שתי תאונות קשות: שלשה נפצעו בצומת נבטים ביום חמישי, ושעות ספורות לאחר מכן, בשעה 23:17, ילד בן 6 נפגע מרכב ביישוב שגב שלום ופונה במצב קשה לסורוקה. 
התאונה בצומת נבטים, ביום חמישי (צילום: עומר סבייח)
אתמול, שישי, קבוצת מטיילים באזור ברכת צפירה לפני המפל הכפול של נחל צאלים,פגשה גבר שסיפר שעלה מהנחל להביא מים לאשתו שנשארה בערוץ התחתון, מהרכב שהושאר בחניון הלילה. לאחר מכן ראה את הרכב תקוע במפגש השביל והנחל בקרבת ברכת צפירה. כאמור בכותרת ,התקשר למשטרה והביע את חששו למצב הזוג.
בשעה 19:20 ,מוקד המשטרה העביר את הטיפול ליחידת חילוץ ערד של משטרת ישראל. מתנדבי היחידה בפיקודו של אורן אריאלי יצאו אל הנחל וירדו בסולם היתדות ,אל הערוץ התחתון של הנחל ופגשו את זוג המטיילים וסייעו להם לעלות את השביל התלול.

המחוז הדרומי במשטרת ישראל נערך במסגרת מבצע "חגי תשרי" תשע"ח: מאות קצינים, שוטרים, לוחמים ומתנדבים הגבירו נוכחות במקומות בהן ריבוי קהל, בתי כנסת וברחבי הערים על מנת להבטיח את ביטחון הציבור. ההיערכות לאורך החג הקרב  תימשך גם במהלך השבועות הקרובים.
חילוץ מטיילים בבריכת צפירה (צילום: יח' חילוץ עין גדי)
במהלך החג נתגלתה תקלה בעת עבודות תחזוקה במאגר הגז תמר. בתחילה סברו כי מדובר בתקלה שניתן יהיה להתגבר עליה תוך 48 שעות. עתה מתברר כי מדובר בתקלה נרחבת יותר, שהתיקון שלה יכול לארוך ימים ארוכים. מפעלי תעשיה בנגב ובשאר המקומות בארץ יקבלו הוראה לצמצם פעילות וחברת החשמל עברה לשימוש בדלקים אחרים. במערכת ההולכה נותר מלאי ליומיים. גורמים במשק הארנגיה הביעו חשש במהלך החג, כי עלול להיווצר מחסור באספקת הגז לבישול, מצב חסר תקדים בישראל.

מזג האוויר הנוח ששרר במהלך החג יימשך לאורך ימות השבוע. בטמפרטורה בנגב תהיה 30-19 והחל מיום שלישי, תחול ירידה במידות החום.

גם סוף השבוע הבא אמור להיות ביסמן חגי תשרי: יום הכיפורים יחול בשישי.
מתיירות ערבה תיכונה נמסר כי משפחות רבות הגיעו לפתוח את השנה בחוויה מדברית ייחודית. באתרי הלינה מדווחים על תפוסה גבוהה של  93% באתרי האטרקציות  מדווחים על מבקרים  רבים לאורך החג ועדיין מגיעים גם לקראת סוף השבוע. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load