• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האיש שמטייל בעולם ב-20 שקלים ליום

שי זדה הוא באר שבעי שטס ברחבי העולם בתקציב של 20 שקלים ביום: הרבה טרמפים, לינות אצל חברים או במקומות חינמיים, מעט מטען, אבל בשיטה הזו הוא הספיק לבקר ביותר מ-100 מדינות ו-600 ערים

שי זדה ביוון, בדרך ליעד הבא: טונגה (צילום: פייסבוק אישי)

לא תפרן - חכם. שי זדה  גדל ונולד בבאר שבע. הוא חווה ילדות רגילה במשפחה רגילה והתגייס לצבא, לשירות רגיל. 
אלרח שסיים את השירות הסדיר שלו, הוא טס בפעם הראשונה לחו"ל, לאמסטרדם. במקור הוא התכוון לטוס לשבועיים.בסופו של דבר, הוא גר בבירה ההולנדית משך שנה. 

מהר מאוד הוא עלה על השיטה להסתדר בחו''ל: הוא אסף כסף, אחרי שמצא עבודה מזדמנת בתור ברמן. במהלך השנה בה שהה בהולנד, הוא הספיק לטייל ברחבי באירופה ונסע בטרמפים בעיקר, מה שמאוד הוזיל לו את העלויות. הוא ראה כי טוב בשיטה הזו ויצא לטייל במקומות נוספים בעולם. הוא ביקר במזרח הרחוק ובהודו, שם באמת לא קשה לחיות על 20 שקלים ביום, ועבר ביותר מ-100 מדינות בעולם, כל מטענו הוא תרמיל שתכולתו שוקלת עד 6 קילו. הוא עושה את רוב הנסיעות בטרמפים, וישן או מתארח בבתים שבעליהם מארחים ללא תשלום או בתשלום נמוך.

זדה מטייל בעיקר במדינות או באיזורים בהם המטבע חלש, דוגמת מדינות מזרח אירופה, אסיה ודרום אמריקה, אם כי בארצות הברית ישנם איזורים המשוועים לתיירים ולמעט הכנסה.במקומות יותר יקרים הוא "נושם את המקום", שואל המקומיים היכן ניתן להניח את הראש במהלך הלילה ולא מזכיר את המילה "מלון". לרוב הוא פוגש אנשים נחמדים שאפילו מזמינים אותו להתארח אצלם בבית, במחיר סמלי מאוד או בחינם.

ביפן, שהיא מדינה יקרה, יש מקומות המארחים ישראלים בחינם, דוגמת בית שלום, ארגון של נוצרים אוהבי ישראל שמציעים לארח ישראלים לשלשה ימים ללא עלות וכך הדבר גם בניו זילנד, בה קיים ארגון ומה בשם היט. צריך רק לחפש ולעשות שיעורי בית.

שי אוכל גלידה בסיאול, דרום קוריאה (צילום: פייסבוק)

בימים אלה הוא עושה פסק זמן באי היווני קוס, בדרך ליעד הבא: ממלכת טונגה. זו מדינה השוכנת ממש בצד השני של העולם היא מדינת איים בדרום האוקיינוס השקט, בערך בשליש הדרך בין ניו זילנד לבין הוואי. היא נמצאת מדרום לסמואה וממזרח לפיג'י, מסוג האתרים השקטים, שלא מוצפים תיירים.


עד כמה כולנו יכולים לעשות הטיולים האלה בעלות ממש נמוכה? אולי לא ב-20 שקלים ביום, אבל טיסות הלואו-קוסט (טיסות חסך בעברית), מאפשרות לנו לטוס ליעדים קרובים במחירים נמוכים מאוד. באשר למקומות לינה, ישנם מספיק אתרים ברשת המאפשרים לכם לבחור בתי מלון נוחים ולא יקרים וגם לקרוא חוות דעת של גולשים על המקום. שוב, לא ב-20 שקלים ליום, אבל כן במחירים סבירים. זה לא מתאים רק לצעירים: בתים מלון רבים אמנם לא יציעו לכם שירותי פרימיום, אבל יהיו מספיק טובים לשים בהם את הראש בסוף יום טיולים.

שי זדה, חמישה יורו ליום, 110 מדינות, למעלה מ-600 ערים (סרטון מתוך הפייסבוק האישי)


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load