• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תקלה במאגר הגז תמר: מפעלים, בהם בנגב, קיבלו הוראה לצמצם את הצריכה

הצרכנים הבייתיים לא מרגישים בתקלה, אך מפעלים במשק, בהם תעשייה בנגב, קיבלו הוראה לצמצם את צריכת הגז הטבעי. חברת החשמל עברה לשימוש בדלקים אחרים עד לתיקון התקלה

גז טבעי. בינתיים המשק על רזרבות (צילום הדמיה: TOD BAKER / CC BY 2.0)

תקלה נרחבת במאגר הגז תמר: מהבוקר הופסקה הזרמת הגז הטבעי למשק, בעקבות תקלה שמגרמה במהלך עבודות תחזוקה. תיקון התקלה עלול לארוך יומיים. בין היתר, מושפעת התעשייה בנגב וכמובן, חברת החשמל. הצרכנים הביתיים לא אמורים לחוות בעיות.

שר האנרגיה יובל שטייניץ הפעיל את סעיף 8 של תקנות החירום למשק הגז הטבעי:  הועברה הוראה המגדירה את הקצאת הגז הטבעיה נוזלי למפעלים שונים במשק. במשרד האנרגיה אומרים, בהודעה שפורסמה הבוקר, כי אספקת החשמל למשק והגז לצרכנים הביתיים צפויים להמשך כסדרם, מאחר וייעשה שימוש בפחם, דלקי גיבוי ואנרגיות מתחדשות.

תחנות כוח ומפעלים קיבלו הבוקר הוראה מהחברה המוליכה את הגז בישראל, להפחית את צריכת הגז. נכון לעכשיו, נעשה שימוש  באניית משא ובה מלאי גז, אשר הועמסה במלואה כהערכות לקראת התיקון. במערכות השונות קיימות רזרבות שיספיקו לכשלושה ימים.

חברת החשמל מסרה כי: "נערכה לאספקת החשמל במהלך החג באמצעות דלקים חלופיים ובראשם פחם, גז נוזלי וסולר. החברה מצויה בקשר שוטף עם משרד האנרגיה ורשות החשמל ומקיימת הערכות מצב שוטפות לבחינת האירוע."

"החברה נערכת בהתאם להתפתחות האירוע בתמר וליכולות הייצור המשקיות. מקרה זה הוא הוכחה למצב הבעייתי בו מצוי משק האנרגיה בישראל, כאשר 60 אחוזים מהמשק נסמכים על צינור גז אחד וללא יתירות. חברת החשמל התריעה במהלך השנים האחרונות על סכנה לאירוע מסוג זה, ויזמה את הבאת האנייה המגזזת (הגז הטבעי הנוזלי) כחלק מהיערכות למצב דומה".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load