• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

להצדיע לו: החייל שנפצע אנושות בחברון, נרתם בב''ש למען ילדים חולים

כולם קוראים לו גילי צ'אנס, בלי לדעת למה ויודעים שיש לו לב של זהב: 24 שעות ביממה הוא מסיע אנשים בקלנועית שלו ובכסף שהוא אוסף, רוכש דברים לילדים חולי סרטן. שוחחנו איתו וחשפנו סיפור נוגע ללב

גילי צ'אנס על הקלנועית: נשמה ענקית ולב זהב (צילום: רותם צרפתי)

חייו של גילי אוחיון, כיום בן 38, השתנו לבלי היכר לפני 17 שנה: בעת שהיה בסיור מבצעי בחברון, הרכב בו נסע עם ארבעה חיילים עלה על המוקש שהניח מארב מחבלים. ארבעת חבריו - צחי, אבי, נסים וסמי ז''ל - נהרגו ורק הוא נותר בחיים, כשהוא פצוע אנוש. משך חודשים ארוכים נלחמו הרופאים על חייו ובנוסף, היה עליו לעבור תהליך שיקום מאוד ארוך בבית לוינשטיין. במהלך השיקום הוא הכיר צעירה שסייע לו להתקדם, אך למרבה הצער, היא חלתה בסרטן ונפטרה.

''מאז, אני עושה הכל לסייע לילדים שחולים במחלה. אני קם מוקדם, מסיע אנשים בקלנועית שלי תמורת 20 שקלים לכל מקום בתוך באר שבע ובכסף שאני אוסף, קונה דברים לילדים המאושפזים באונקולוגית. זו הדרך שלי להנציח את האישה שאהבתי ודרכי להמתודד עם החיים. הנכות שלי זה לא משהו שביקשתי. זה משהו שנחת עליי. קשה לי עם זה. החיים קשים ולפעמים היאוש גדול. לעזור לאחרים, זה שנותן לי תקווה. להרגיש שאני קם בבוקר ויש לי למי להעניק, למי לעזור. זה נותן לי סיבה לחיות".

אנשים קוראים לי גילי צ'אנס בלי לדעת למה. למרות שם משפחתי המקורי זה אוחיון, החלטתי להנציח בשם משפחה את ארבעת חבריי שנהרגו בהתקלות מחבלים. הם נהרגו, אני נותרתי בחיים ובשם משפחה אני מנציח את זכרם. כל היום אני בנסיעות. הולך לישון רק כשהסוללה של הקלונועית מתרוקנת ואז אני מניח את הראש לכמה שעות".

"הייתי רוצה לקנות קלנועית עם מרכב סגור, כי בחורף לניצולי השואה מאוד קר. הלוואי ויכולתי להסיע עוד אנשים. אבל ככה אני מסיע את מי שמבקש ויש הרבה כאלה. אני עוזר מכל הלב. לתת את הלב והנשמה עבור מי שנזקק, זה בשבילי מתנת חיים. אחרת, במצבי, עולות לי מחשבות קשות מאוד. לראות שמחה בעיניים של הילדים האלה, לתת הרגשה טובה להורים, זה בשבילי מתנת חיים".

גילי ביקש לפרסם את מס' הטלפון שלו: ''אני זמין 24 שעות, מוכן להסיע אנשים בתוך באר שבע תמורת 20 שקלים, שהולכים קודש למען ילדים חולי סרטן. מי שנוסע איתי, מגיע ליעדו ונמתברך בנתינה ושתהיה לנו שנה של שמחה, בשורות טובות והרבה בריאות".

הטלפון של גילי הוא 0509104322 והוא מבקש להודיע לו חצי שעה מראש.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load