• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''51 אחוזים מתושבי הנגב אינם מרוצים מהמשטרה''

הדרום הפרוע: פשיעה, תאונות דרכים, גניבות רכב, עבירות סמים - מתברר שתושבי הנגב אינם מרוצים מתפקוד רשויות החוק והפשע המשתולל

לתושבים בדרום נמאס מהפשיעה (צילום הדמיה: TheDigitalWay / PIXABAY)

סקר שערך מכון רפי סמית' מגלה: בדרום לא מרוצים מתפקוד המשטרה מול הפשיעה באזור. הסקר נערך בהזמנת תנועת רגבים, העורכת בימים אלה קמפיין בנושא תפקודם של רשויות החוק בנגב.

הקמפיין נערך במקביל לסקר שנערך ע״י מכון רפי סמית שנערך בסוף חודש אוגוסט בקרב 625 איש, מלמד על פער ניכר בשביעות הרצון של תושבי הדרום מתפקוד המשטרה באכיפת החוק, לבין הממוצע הארצי. בפילוח של משתתפי הסקר לפי אזור המגורים עלה פער משמעותי נוסף, בין תחושת תושבי הדרום, שמרוצים הרבה פחות מאשר תושבי איזור המרכז וירושלים. 

ע״פ הסקר, רוב תושבי הדרום – 51% אינם מרוצים באופן כללי מאכיפת החוק ע״י המשטרה  באזור מגוריהם, לעומת 38% שאינם מרוצים באזור המרכז וירושלים ו 42% שאינם מרוצים באזור הצפון. 

עוד עלה כי על פי סוגי העבריינות השונים, עולה כי בממוצע כ 67% מתושבי הדרום אינם מרוצים מטיפול המשטרה: 
 
67% מתושבי הדרום אינם מרוצים מטיפול המשטרה בנושאי עבירות רכוש ופריצות וגניבות לבתים ורכבים. 
74% מתושבי הדרום אינם מרוצים מטיפול המשטרה בעבירות חקלאיות כמו גניבות ציוד חקלאי וגניבות צאן.
56% מתושבי הדרום אינם מרוצים מטיפול המשטרה בעבירות אלימות.
59% מתושבי הדרום אינם מרוצים מטיפול המשטרה בעבירות סמים ואלכוהול כמו החזקת שדות לגידול סמים.
70% מתושבי הדרום אינם מרוצים מטיפול המשטרה בבניה הבלתי חוקית והשתלטות על קרקעות. 
74% מתושבי הדרום אינם מרוצים מהטיפול במניעת שיטוטי גמלים בכבישי הנגב.
63% מתושבי הדרום אינם מרוצים מטיפול המשטרה במניעה ומאבק בתאונות הדרכים.

עוד עולה מהסקר כי דווקא תושבי הדרום גילו מעורבות גבוהה יותר בפניות למשטרה בנושאים אלו, יותר מאשר שאר התושבים בישראל: 49% מתושבי הדרום היו במגע עם המשטרה בחמש השנים האחרונות לעומת 44% מכלל הציבור.                        

בתנועת רגבים אומרים כי נתוני הסקר המקיף שערך מכון סמית מוכיחים שאי אכיפת החוק היא מציאות יום יומית ובלתי נסבלת של תושבי הדרום והנגב בפרט."הנתונים הללו מביאים את זעקת תושבי הדרום ודרישתם מגורמי אכיפת החוק לשים סוף למערב הפרוע שמשתולל באין מפריע ליד ביתם, בפריצות, נהיגה פרועה בכבישים ושיטוטי גמלים, שדות סמים שצומחים תחת כל עץ רענן, גניבות חקלאיות, בניה בלתי חוקית, בפרוטקשיין ועוד ועוד. תושבי הדרום מחפשים את המשטרה ואת השר הממונה עליה כדי שימגרו את הפשיעה - אך לא מוצאים כי ארדן והמשטרה נשארו מחוץ לתמונה. השר ארדן חייב להיכנס לתמונה ולשים בראש סדר העדיפויות של משרדו את המלחמה בהשתוללות הפשיעה והבניה הבלתי חוקית בנגב".

​​​​​​​בסוף השבוע האחרון תנועת רגבים החלה בפרסום מודעות במדיות השונות המבקשות את עזרת הציבור באיתור השר ארדן. במודעות מופיע ציור של מפת הפשיעה בנגב בסגנון הציור השבועי לילד כאשר הציבור מתבקש לחפש את השר ארדן שאינו נמצא שם.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load