• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בית האריזה בעצמונה העסיק שב''חים, המשטרה סגרה אותו לשבוע

המשטרה גילתה את השב''חים בדרך לא צפויה: הם התשכרו וכמעט נדרסו על הכביש הסמוך לקיבוץ. בדיקה העלתה כי אין להם אישורי שהייה

צו הסגירה נמסר לבית האריזה (צילום: דוברות המשטרה)

צו סגירה מנהלי למשך 7 ימים, החתום על ידי מפקד המחוז הדרומי של משטרת ישראל נמסר אתמול בערב למנהלי בית אריזה לתפוחי אדמה עצמונה הסמוך לקיבוץ גבולות בנגב, בעקבות הימצאות שוהים בלתי חוקים במקום.

ביום שלישי לפנות בוקר הבחינו שוטרי משטרת ישראל בשני אנשים שהלכו על הכביש הסמוך לגבולות שנראו שיכורים לגמרי  וכמעט ונדרסו על ידי מכוניות חולפות. השוטרים הורו להם לעצור,  הם ניסו לברוח ובתום מרדף רגלי, הגיעו השוטרים לבית האריזה לתפוחי אדמה עצמונה.
בחיפוש שנערך במקום, אותרו 4 שוהים בלתי חוקים, שניים מהם היו אלה שנמלטו קודם מהשוטרים. הארבעה נעצרו והועברו לחקירה בתחנת המשטרה באופקים.

במהלך החקירה עלה כי ארבעת השוהים הבלתי חוקים לנים ועובדים בבית האריזה מזה מספר חודשים. אתמול הוגשו כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים  כנגד שלושה מהם.

במקביל נפתחה חקירה כנגד בעלי ומנהלי המפעל וכנגד חברת כוח האדם באמצעותה הגיעו עובדים למפעל. משעלה בחקירה כי אין מנגנון מסודר המונע העסקה והלנה של שוהים בלתי חוקים בבית האריזה ולאחר שקילת ביטחון הציבור אל מול המשך הפעלתו של בית האריזה המהווה מקור פרנסה של רבים מתושבי האזור הוחלט על הוצאת צו סגירה לפרק זמן קצר משמעותית מזה המוקנה בחוק.

הצו הוצא למשך 7 ימים, למרות האפשרות לסגור את המקום לתקופה של 30 ימים וזאת על מנת לצמצם את הנזק הכלכלי שנגרם למפעל מחד ומאידך על מנת לאפשר להנהלה לגייס עובדים שאינם שוהים בלתי חוקים. אתמול, חמישי, מפקד המחוז הדרומי ניצב דוד ביתן חתם על הצו.  מדובר בעונש קשה, היות ובית האריזה נמצא בשיא תפוקתו, במטרה לספק את הסחורה לרשתות השיווק. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load