• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ גליק מנסה לפשר בין חרדים לחילונים בערד: ''כאב לי מה שקרה''

אחרי הצמיגים הבוערים והמעצרים, מגיעים ניסיונות ההדברות: הח''כ מהליכוד הפגיש בין ראש העירייה ומחנות היריבים. ''גם חסידי גור הסתייגו ממה שקרה'', אמר

מנסים להידבר: ח''כ גליק, עם נצגי המחנות בערד (צילום: דוברות גליק)

חבר הכנסת יהודה גליק (ליכוד) בביקר היום בערד, בעקבות הפרות הסדר שאירעו במהלך הלילה, בהן חסידי גור זרקו צמיגים בוערים לעבר בית ברחוב גלעד, שנתלה בו שלט נגד אחד האדמו''רים. בערד שוררת מתיחות בין קהילת חסידי גור לבין הציבור החילוני, החש שמרחב המחייה מצטמצם.  גליק ערך ישיבה עם ראש העיר, עו''ד ניסן בן חמו ועם ראשי הקהילות, על מנת לנסות להגיע להבנה והידברות בין הצדדים.

ח"כ גליק: "ראיתי את מה שקרה כאן אתמול וכאב לי מאוד. ביטלתי את סדר יומי ובאתי לפה בשביל להקשיב ולשמוע. ישבתי עם ראש העיר, עם חבר מועצת העיר מטעם חסידי גור, נפגשתי עם חסידי וגור וגם עם המשפחה שתלתה את השלט. בעוד שבועיים אנחנו מתחילים את השנה החדשה ולא יתכן שנכנס לשנה החדשה כשאש המחלוקת נישאת באוויר. 

"שמעתי פה כאב בהרבה מקומות. ראש העיר מצד אחד הוריד את הגרעון העצום שהיה בעירייה ומצד שני יש המון כעסים כנגדו מכיוונים שונים, יש פה קהילה שמרגישה מאויימת. יש פה הרבה כאב והבעיה היא שכולם צודקים בכאבם והצורך הוא לנתב את הכאב.

"ישבנו פה עם חסידי גור שהסתייגו ממה שקרה פה אתמול, שמעתי פה את המשפחה שתלתה את השלט ואמרה שהיא לא הבינה עד כמה השלט הוא פוגעני. אני מאמין שכולם רוצים לחזור למציאות הנורמלית שהיתה בערד כל השנים שחיו פה בשלום כל הצדדים.

כשאנשים מבינים את חשיבות ההידברות אז גם כשהפערים גדולים אפשר לפתור אותם וכשלאנשים יש ענין בלהגביר שנאה ומלחמה אז גם כשהפערים הם קטנים הם ימצאו את הדרך להלחם. 

אני מצאתי רצון אמיתי של אנשים מכל הצדדים להידברות והרגעת הרוחות, לטובת כולם. אני יוצא מפה עם הרבה אופטימיות. אני משוכנע שאם אנשים היו יושבים אחד עם השני פנים מול פנים כל הגישה היתה שונה.

במלחמה אין מנצחים אבל בהידברות כל הצדדים מנצחים ואנחנו רוצים שכך יהיה פה".

ח''כ גליק, בעת ביקורו בערד (צילום: דוברות)

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load