• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: עימותים אלימים בין חרדים לחילונים בערד

ערד בוערת: צמיגים בוערים הושלכו על תושבת העיר, בעימותים בין חסידי גור לתושבים חילונים, על רקע תליית שלט מחאה נגד אדמו''ר . ''ערד תישאר חילונית'', זעקו התושבים ונתקלו באלפי חסידים שהובאו מכל הארץ

המהומות בערד (צילום: נופר ויינרמן / פייסבוק)

ערד בוערת: עימותים בין חילונים לחסידי גור, על רקי תליית שלט ברחוב הגלעד בעיר, בו היה כתוב: "לכלכתם אלתר וליצמן - ערד לא למכירה". התושבים בקישו למחות על מה שלטענתם מהווה התשטלתות חסידי גור על העיר הדרומית. העימות בין חסידי גור לבין התושבים החילונים בעיר אינו חדש והוא מלווה את ערד כמה שנים. אתמול, כך נראה, נחצו הקווים: צמיגים בוערים הושלכו על תושבים חילונים וככל הנראה כוונו לרעיית אחד מהם. 

העימותים בערד, הלילה (צילומים שהופצו במדיה חברתית: דיווח ראשוני, שוש רוטמן)

​​​​​​​

החרדים טוענים כי הציבור החילוני בערד מצר את צעדיהם, אך מבקשים לנכס לעצמם מבני ציבור ווגם לשנות את אופיים של בניינים משותפים. בראיון למגזין ברנז'ה, סיפר ראש עיריית ערד, לפני כמה חודשים, כי 18 אחוזים מתושבי העיר הם מחסידי גור. "זה מצב נתון. אבל אני אומר שצריך להכניס לפרופורציות את העניין כולו: אין בערד כבישים סגורים בשבתות, ואפילו יש ארבע מעדניות לא כשרות".  "אתה לא יכול לקיים את העיר כשאתה יושב מול חבל. מי שרוצה להצטרף, צריך להיות שותף מלא בקואליציה. לשמחתי, תושבי העיר הבינו את זה ונבחרתי ברוב סוחף של 71 אחוזים. חסידי גור יושבים באופוזיציה".
אלא שהחרדים הביאו אלפי שחקני חיזוק מבחוץ ואת שר הבריאות, יעקב ליצמן מיהדות התורה, אחת השותפות הקואליציוניות.  מי שיחצא להגנת ראש עיריית ערד הוא יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, אשר צייץ בטוויטר: "עומד מאחורי ראש העיר ערד ניסן בן חמו והתושבים. הביריונות לא תנצח. המשטרה צריכה לטפל ביד קשה באלימות של החרדים הקיצונים". אלא שלפיד יושב באופוזיציה וליצמן, בקואליציה. 

​​​​​​​תושבת ערד אמרה כי "האלימות כל כך קיצונית ומפחידה שלא רק שלאזרח נורמטיבי אין איך להתמודד אלא אפילו למשטרה, כשהמדינה תגבה כמובן את הקהילה על ידי הנציג שלה בכנסת ליצמן, שבשמו כל ההתפרעות ההזויה הזאת מתרחשת. קל להעלים עין כשזה קורה בערד, אבל קצב ההתרבות של הכת החשוכה הזאת גבוה מאוד ואם לא נעצור את זה עכשיו עוד 10 שנים המדינה הזאת כבר תלך לאבדון". 

תושבים אחרים סיפרו כי חסידי גור נקטו בלשון קשה ומעליבה ואף הציעו להם לחזור לאירופה. במשטרה אמרו: "אנו רואים בחומרה רבה את השלכת הצמיגים הבוערים בערד הערב, על ידי חרדים תושבי העיר ורואה בכך חציית גבול ממחאה לגיטימית להפרת החוק תוך סיכון חיי אדם ובכוונתינו להביא למיצוי בדין עם המעורבים. נמסר הערב מהמשטרה".

עוד מציינים במשטרה כי "כוחות של משטרה הוזעקו הערב לרחוב גלעד בערד בעקבות צמיגים בוערים שהושלכו לעבר בית מגורים וכובו במיידי בטרם גרמו לפגיעה באדם או ברכוש. בהמשך החלה במקום מחאה הדדית והתגודדות של תושבי ערד חרדים אל מול תושבי ערד החילונים. השוטרים פעלו  לפיזור המחאה".

בינתיים המשטרה עכבה הבוקר לחקירה שלושה גברים תושבי ערד בחשד שאתמול זרקו צמיגים בוערים לעבר בית מגורים בערד, השלושה הועברו לחקירה. היום לפנות בוקר באה לסיומה המחאה ההדדית שהייתה אתמול בין התושבים החרדים לתושבים החילונים בערד, על רקע תליית שלט, לאחר שהשלט הורד על ידי בעל הדירה. במהלך המחאה אמש נעצרו ארבע חשודים וחשודה, בחשד לתקיפת שוטרים, התערטלות והפרת הסדר הציבורי,ארבעה שוחררו ואחד יובא היום להארכת מעצר.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load