• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לעג לרש? תוספת השכר לעובדים הסוציאליים: 180 שקלים

העובדים הסוציאליים מתמודדים עם המצוקות הכי גדולות ברשויות הלא מבוססות, אך משתכרים שכר נמוך. השבוע אושרה להם תוספת של 180 שקלים

לפחות הם יכולים לחייך: מעמד החתימה על תוספת השכר (צילום: דוברות ההסתדרות)

ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי חתמו ביום חמישי, על הסכם לשיפור מיידי ומשמעותי בשכרם של כ-4,000 עובדים סוציאליים המועסקים ברשויות המקומיות ברמות השכר הנמוכות. אבל לעובדים הסוציאליים לא כדאי לשמוח יותר מדי: תוספת השכר היא בגובה 180 שקלים.
​​​​​​​
העובדים הסוציאליים נמצאים בחזית החברתית ולא אחת נאלצים להתמודד עם מצבים בלתי אפשריים. כל עובד סוציאלי בפריפריה מטפל בעשרות - ולפעמים במאות - פונים, אך מרביתם, העושים עבודת קודש, משתכרים שכר נמוך מאוד. במיוחד בנגב, בו, על פי נתוני הביטוח הלאומי והלמ''ס, אוכלוסיות רבות חוות מצוקה כלכלית וחוסר ביטחון תזונתי, העבודים הסוציאליים ממלאים תפקיד חשוב בסינגור על מי שלא יכולים להגן על עצמם.
 ההסכם, אליו הגיעו הצדדים לאחר מו"מ ממושך, קובע כי כל העובדים הסוציאליים המועסקים כיום על ידי הרשויות המקומיות ברמות השכר הנמוכות (בדרגות י"א-ה') יקבלו - החל מהמשכורת שתחולק להם בתחילת אוקטובר - תוספת שכר שקלית אחידה בסכום של 180 שקל לחודש. עובדים המועסקים במשרה חלקית, יקבלו את התוספת באופן יחסי לחלקיות משרתם.

התוספת לשכר העובדים הסוציאליים תינתן רטרואקטיבית מיולי 2016, כך שלמעשה בתלוש השכר הקרוב גובהה יגיע לאלפי שקלים. יודגש כי התוספת תינתן בנוסף להעלאת השכר בגובה 7.5% שנקבעה בהסכם המסגרת לעובדי השלטון המקומי שנחתם ב-2016 בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לשר האוצר משה כחלון.

כמו כן, כחלק מההסכם נקבע כי עובדים סוציאליים, המועסקים ברשויות המקומיות במסגרות החינוכיות לבני נוער בסיכון (מפתנים), יקבלו עד 10 ימי חופשה נוספים בתשלום, בגין ימים בהם המוסדות אינם פעילים.
 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load