• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אימה בשכונה ד': מכת חולדות ממררת את חיי השכנים

רינת עמיר, אם הסובלת מנכות, התעוררה בבהלה למשמע רעשים בביתה: חולדה ענקית המתינה לה בשירותים. ''זו מכה וזה לא רק בבית שלי, האיזור הזה מוזנח''

חולדת רחוב. עלולה לשאת טפילי מחלות (צילום: Jan van der Crabben / CC BY SA 2.0)

''התעוררתי באמצע הלילה כי הכלב נבח, הדלקתי את האור וראיתי חולדה ענקית בשירותים. זה מכה, זה כבר נמאס. מישהו פה עוד יחטוף נשיכה, ילד קטן או איש מבוגר שייבהל ויפול, כל השכונה נראית כך. פתחי ביוב פתוחים, הכל מוזנח. זה לא רק חולדות, יש פה מכת ג'וקים גדולים. אני לא מבין איך אפשר לחיות כך" - כך מספרת לברנז'ה news רינת עמיר, תושבת רחוב עוזיהו המלך, בשכונה ד' בבאר שבע. 

חולדות ועכברים הם מנת חלקן של השכונות הישנות בבאר שבע: גם בשכונה א' חוזרים ומתלוננים על מכת חולדות, בין היתר בחדרי האשפה, אבל לא רק. השכנים פנו מספר פעמים למוקד העירוני, אולם לדעת עיריית באר שבע, החולדות שייכות לשטח הפרטי, על כן ההדברה תהיה על חשבון הדיירים. דיווחים על מכרסמים בהיקף חריג הגיעו לברנז'ה news גם משכונה ה' ומשכונה י''א. 

''זה לא עכברים מה שמסתובב פה", אומרת לנו רינת עמיר. ''זה חולדות גדולות. זה ממש מפחיד. הן מסתובבות איפה שיש פתחי ביוב שבורים. אנחנו מתחננים שיעזרו לנו עם זה, אבל אפילו מדרכה נורמלית אין פה, אנשים מבוגרים נפלו יותר מפעם אחת".
רחוב  עוזיהו בשכונה ד'. מכת חולדות (צילום: גוגל מפות)​​​​​​​
למה החולדות בבאר שבע בוחרות שכונות מסוימות? מדובר בבעלי חיים חכמים במיוחד ובעלי יכול הישרדות נדירה. החולדות יודעות לאתר מקומות מחבוא, מקורות מזון ולהישמר היטב מאויביהן, אם כי חולדות גדולות "לא שמות" על חתולים וכלבים: להיפך - הן יכולות לנשוך חיות מחמד בבית.

מצד שני, פיזור רעלים במרחב הציבורי עלול לפגוע בבעלי חיים אחרים - כלבים וחתולים ואף ציפורים, שיימשכו לרעל המגיע בצורת פתיתים. הפתרון הוא לא ליצור סביבה נוחה, בה יש מקורות זמינים של מזון ומחבוא. פירוש הדבר: טיפול שורש בתשתיות ישנות, שהן המחלה של שכונות שלא טופלו שנים רבות.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load