• 24 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נחתם הסכם הגג לדימונה: העיר תשלש את גודלה

הסכם הגג קובע כי במהלך שבע השנים הבאות ייבנו לא פחות מ-25,000 יח''ד. כיום יש בדימונה 12,000 יח''ד

העיר דימונה: תנופת בנייה אדירה בשנים הקרובות (צילום: דור1845)

אתמול, רביעי, נחתם הסכם הגג  בין משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר והעיריית דימונה. במסגרת ההסכם יוקמו 21 אלף דירות חדשות בעיר ופירוש הדבר: דימונה תגדל פי 3 מגודלה הנוכחי. כיום יש בידמונה כ-12 אלף יחידות דיור. 
 
על פי ההסכם, ישווקו בדימונה כ-26,222 יחידות דיור, מסחר ותעסוקה, ב-17 מתחמים בקרקע מדינה, בשנים 2017-2024. כמו בן, עשויים להתווסף, בכפוף לאישור הוועדה המקומית, עוד כ-4,700 יחידות דיור.

הסכם הגג לדימונה קובע גם הקמת של מוסדות ציבור בניהם בתי כנסת, מוסדות חינוך ומתקני ספורט, בתקציב כולל של כ-5 מיליארדי שקלים.

על אף האירוע החגיגי, אתמול נשמעה, בעיקר ברשתות החברתיות, ביקורת רבה על כך שאמנם העיר תשלש את גודלה ותבנה נלד''ן בהיקף חסר תקדים, אך מצד שני, הבאה דאגה באשר לנושא התעסוקה. כאשר מעבר חיל המודיעין לצה''ל מוקפא, מעטים מאנשי עיר הבה''דים בוחרים לעבור לדרום ועתידה של התעשייה הכימית באיזור, המעסיקה הגדולה, כלל לא ברור, יש השואלים אם לפני שבונים בתים, לא צריך לדאוג לתעסוקה הולמת. על פי דוח שפרסמה לאחרונה מועצת הנגב עולה, כי מידת המימוש של החלטות ממשלה שונות, בהן בתחום הסייבר, הבריאות והחינוך, נמוכה.  

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load