• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שינוי בעיר הבה''דים: הח''כים באו לראות מה קורה

חברי כנסת מסיעות יש עתיד וכולנו סיירו בעיר הבה''דים. ''נדרבן את הגורמים הקשורים בקידום הפרוייקט'', הבטיחו

אתמול, שני, סיירו חברי כנסת מהסיעות ''יש עתיד'' (מאיר כהן)  ו"כולנו" (טלי פולסקוב ואלי אלאלוף), בעיר הבה''דים בנגב. מטרת הסיור: ללמוד על התפתחותה והשפעתה של קריית ההדרכה בעיר הבהדים על הנגב ועל הצבא, על רקע הפרסומים האחרונים, בדבר הקפאת מעבר בסיסי המודיעין לנגב והדוח של מועצת הנגב, בדבר היישום החלקי של החלטות הממשלה הנושא הסייבר וההעינות הדלה של אנשי עיר הבה''דים לבוא ולהתגורר בנגב. 

במהלך הסיור ביקרו במרכז הרפואי, במרכז ההנצחה, בכיתות הלימוד ולמדו על היערכות צה"ל בנגב בנושא חיל התקשוב, המודיעין והרפואה. בנוסף שוחחו על ההשפעה של קריית ההדרכה על היישובים בסביבה ופיתוחם בתחומי הבריאות, הרווחה והתרבות, והצורך בדירות לשכירות ולקנייה עבור אלפי החיילים העוברים דרומה, לדבריהם.

יו"ר וועדת העבודה הרווחה והבריאות, תושב באר שבע, חה"כ אלי אלאלוף ממפלגת כולנו: "בסיור התרשמנו כי המהלכים אומנם מתקדמים, אך נראה כי נושא התחבורה לקריית המודיעין בבאר שבע תקוע. מדובר בתחבורה חשובה מאוד שאמורה לשמש אלפי חיילים שמגיעים מהמרכז אל הבסיסים בדרום. לאור הסיור החשוב החלטנו כי הוועדה בראשותי תזמן דיון משותף ומרתוני עם וועדת הכספים והכלכלה של הכנסת, על מנת לדרבן את כל הגורמים האחראים על הנושא וכדי להמשיך בתנופה המדהימה שהמיזם הלאומי הזה מחולל בנגב ובדרום. אני כולי תקווה כי עיר הבה"דים תמלא את מטרותיה ותנסוק מעלה, יחד עם דרום הארץ והנגב".

חה"כ טלי פולסקוב, תושבת ערד, הסכימה עם דבריו ואמרה " למרות כל הקשיים שמלווים את המעבר של בסיסי צהל לדרום, מדובר באחד הפרויקטים החשובים לפיתוח הנגב ". יוזכר כי בינתים רק משפחות מעטות מאנשי עיר הבה''ים עברו לבאר שבע וסקר שנערך בין חיילי חיל המודיעין, הנכונות לעבור לדרום נמוכה, בעיקר בגלל תשתיות תחבורה לקויות.
​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load