• 23 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חשיפת ברנז'ה news: ילד ביישוב יוקרתי בנגב חווה התעללות נוראית

הטרדות, קללות ומפגש אימה בפארק ציבורי: ילד בן 13, מיישוב מבוסס בנגב, נפל קורבן למסכת התעללות נוראית מחבורת קטינים. הפרטים הגיעו לברנז'ה news

נער בן 13 עבר התעללות בידי קטינים - ואיש לא ידע (צילום הדמיה: DEPOSITPHOTOS)

ילד בן 13, תושב אחד היישובים המבוססים בנגב, נפל קורבן למסכת התעללות מצמררת, בידי חבורה מאורגנת של ילדים מעט יותר צעירים ממנו.

מפרטים שהגיעו לידי ברנז'ה news, עולה כי הסיפור החל לפני כמה שבועות והילד סירב לשתף את משפחתו במה שקרה. הוא הרבה להסתגר ולא לדבר עם הוריו. ההורים לא הבינו מה קורה עם הילד  ומדוע הוא לא מחליף איתם מילה. הם לא שיערו כי ביישוב, הנחשב למבוקש בנגב, יכולים להתאגד חבורה של ילדים בעלי התנהגות סדיסטית. גם הורי הילדים לא שיערו כי מה שנראה להם כילד תמים, הוא בעצם מתעלל.

חבורת הילדים, ללא עבר פלילי, פעלה בצורה מאורגנת ואף הפעילה קבוצת וואצאפ, בה קיללו את הנער בן ה-13 והקניטו אותו בביטויים פוגעניים. הורי הילדים בחבורה לא היו מודעים למתרחש. הילדים, כך עולה מהמידע שהגיע למערכת, פעלו בצורה שיטתית, אימללו והפחידו את הנער בן ה-13. הנער לא יכול היה להימלט מהם וגם לא שיתף את משפחתו במה שקרה, ככל הנראה מתוך חשש שזה רק יחמיר את המצב. 

לא ברור מדוע דווקא הנער הזה נבחר כקורבן. מדובר בילד רגיל, תלמיד טוב, ילד טוב שמסב נחת למשפחתו. האירוע הטראומתי שחווה הותיר בו סימנים.

בשל מסכת ההתעללויות המתמשכת, שכללה השפלות ופגיעה גופנית, מצבו הנפשי של הנער בן ה-13 התדרדר ובאיזה שהוא שלב, נקלע למחשבות אובדניות.

הפרשה התפוצצה לאחרונה, כאשר החבורה  זימנה אותו לפארק ביישוב, בשעות הלילה, ככל הנראה כדי ליישר את ההדורים. אלא שבפארק המתינה לו החבורה כשבידיה חבלים והם עוטים על פניהם מסכות שחורות והילד הותקף.

בזכות היותו מהיר טיפה מהתוקפים וחסון מבחינה גופנית, הצליח להמלט מהמקום. בשלב זה החליט לספר לאימו את מה שעובר עליו ולחשוף את העובדה כי חשב לשים קץ לחייו. 

מששמעה את הסיפור, האם פנתה מידיית למשטרה והעניין נודע למועצה המקומית ולאגף החינוך המקומי. בתחילה, לא האמינו שדבר כזה יכול לקרות ביישוב הדרומי, הממותג כיישוב יוקרתי. אולם ככל שהתבררו פרטי המקרה, התחוור להם בפני איזו בעיה חמורה הם עומדים.

על פי אחד האנשים המעורים בפרשה, עימו שוחחנו, היה חשש גדול שהסיפור ידלוף החוצה. ''מדובר ביישוב מבוסס, יוקרתי, בילדים ללא עבר פלילי והינה בא הסיפור הזה ונוחת כמו אגרוף בפנים. אתה מבין מה זה יכול לעשות ליישוב. הורי הילדים כמובן מנסים לגונן עליהם, אבל הייתה פה התערבות מיידית של המשטרה, בשל חומרת המקרה".

אימו של הילד שחווה את ההתעללות סירבה להתייחס והשיבה "אין תגובה". 

מהמשטרה נמסר בתגובה כי הם רואים בחומרה רבה כל גילוי של אלימות של בני נוער ופועלים להפסקתה במיידי ולטיפול במעורבים  וכי מיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה במהלכה נחקרו עד עתה כ-6 נערים ואמורים להיחקר נערים נוספים.

לנוכח העובדה כי מדובר באלימות של מספר נערים כלפי נער אחר, עורבו גורמי רווחה והוריהם של הנערים וכי בימים אלה מתחילה המשטרה  בפעולות הסברה ומניעה בבית הספר בו לומדים הנערים כחלק מהפעולות להעלאת נורמת הציות לחוק והימנעות מאלימות המכוונת כלפי זה או אחר".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load