• 24 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שירתתם בצבא בין השנים 1992-2000? ייתכן ומגיע לכם כסף

למעלה מ-110 מיליוני שקלים, כספי פיקדון שלא מומשו על ידי חיילים משוחררים, שוכבים למעלה מ-20 שנה בחשבונות בנק. שינוי בחוק שהועבר לאחרונה מחייב את משרד הביטחון להשיב את הכספים לזכאים

הדרך אל העושר? 114 מיליון שקלים השייכים לחיילים שוכבים בבנקים (צילום: MAX PIXELS / CC0)

בהנחיית שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ייצא השבוע משרד הביטחון במהלך "פיקדון 2000", הקורא לחיילים משוחררים,שהתגייסו החל משנת 1992 ועד ליום 31.12.2000 ולא מימשו את מלוא הפיקדון האישי, לממש את הכספים השמורים עדיין בחשבון הפיקדון האישי, שנפתח עבורם עם סיום שירותם הצבאי או השירות הלאומי. מדובר בעשרות אלפי זכאים, שככל הנראה לא משכו את יתרת כספי הפיקדון, שלה הם זכאים על פי חוק, לאחר השירות.

מנתוני משרד הביטחון עולה כי במרבית המקרים מדובר בסכומים קטנים (הסכומים צמודים למדד): לכ-70% מהזכאים קיימת יתרת פיקדון של עד 999 שקלים, לכ-20% מהזכאים יתרה של 1,000-4,999 שקלים, ולעוד כמה אלפים יתרה של בין 5,000-10,000 שקלים ואף יותר.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: " מיד כשהתברר לי שיש עשרות אלפי חיילים שהשתחררו משירות צבאי ולא משכו את כספי הפיקדון שלהם במלואם, הנחיתי לפעול באופן מיידי ולקרוא  לאנשים לבוא ולקבל את כספם, גם כשמדובר במי ששירתו לפני 15 ו-20 שנה. מי ששירת את המדינה באותן שנים ולא משך את מלוא הפיקדון, ראוי שיקבל את הכסף המגיע לו. משרד הביטחון יודע להוקיר את החיילים והחיילות המשוחררים וממשיך לפעול למענם באופן יזום. זו חובתנו."

ראש האגף והקרן לחיילים משוחררים, חמדה מרק: "האגף והקרן עושה כל שביכולתו על מנת להגיע לכל חייל משוחרר למיצוי זכויותיו.במהלך שמוביל שר הביטחון, אנו פונים לחיילים משוחררים, שטרם משכו את כספיהם ועדיין עומדת להם יתרת פיקדון,וקוראים להם לגשת לבנקים הרלוונטיים ולמשוך את כספם. המטרה היא, שלא יוותרו בידי המדינה כספים של חיילים משוחררים". 

כספי פיקדון אלה נועדו, אך ורק, לחיילים שהתגייסו החל משנת 1992 עד לתאריך 31.12.2000. לאחר מכן שונה החוק וחיילים שלא משכו את פיקדונם בתוך שבע שנים מיום השחרור, איבדו את זכאותם. לפני כחודש, בהוראת שר הביטחון, תוקן החוק כך שכל חייל שמשתחרר לאחר 12.7.2017, יקבל את יתרת פיקדונו ישירות לחשבון הבנק שלו,כעבור שש שנים וחצי מיום שחרורו.

מידע באשר לזכאים למימוש "פיקדון "2000 יפורסם באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, החל מיום שלישי הקרוב.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load