• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בדיקת ברנז'ה news: מה הכי חסר לכם בבאר שבע?

סרקנו מאות פוסטים שפורסמו בקבוצת באר שבע ביחד ובאופן גורף - מה שהכי חסר לבאר שבעים זה פארק מים ובריכות עממיות. למה זה לא מתממש בב''ש?

פארק מים. הכי חסר בבאר שבע (צילום הדמיה: Depositphotos)

פארק מים ובריכות שחיה ציבוריות-עממיות: זה הדבר שהכי חסר לתושבי באר שבע. הממצאים עולים מסריקת מאות פוסטים בקבוצת באר שבע ביחד במהלך החודשים האחרונים. בקבוצה חברים כ- 85,000 מתושבי העיר והסביבה. היעדר פארק מים, כמו גם בריכות שחיה עממיות, שלא מחוייבות ברכישת מנוי, מפריע מאוד לתושבי העיר.

עד לפני 30 שנה פעלו בבאר שבע מספר בריכות שחיה: בריכת מלון נאות מדבר (במקום בו עומד היום הגרנד קניון), בריכה גלי הנגב (במקום בו עומד כיום מלון לאונרדו), בריכה בשכונה א' (בשטח בו עומדת מכללת סמי שמעון) ובריכה בשכונה ד'. כיום נותרו הקאנטרי, בית החייל,  בריכת מלון ליאונרדו ,בית יציב והאוניברסיטה. בילוי בבריכת שחיה, וזו תלונה שחוזרת על עצמה בפוסטים רבים, יקר יחסית עבור משפחה שכירה ממוצעת בבאר שבע, שלא לדבר על משפחה פחות מבוססות או משפחה מרובת ילדים.

אולי פארק מים בבאר שבע הוא לא חלום כל כך רחוק? פארק סיאם (Siam) שבאי טנריף (Tenerife)

למה נסגרו בריכות שחיה עירוניות בבאר שבע ולמה אלה הפעילות כיום אינן זולות? מדובר, אחרי הכל, בעסק לכל דבר, שאמור להראות שורת רווח. עלויות התפעול גבוהות ועל בריכת שחיה בשנות ה-2000 לעמוד באמות מידה בטיחותיות, שתהיה מאובטחת וגם תעמוד בתנאי תברואה מחמירים מאוד. פארק מים בשנות ה-2000 לא יכול להראות כמו בן דמותו בשנות ה-80 של המאה שעברה. מדובר בפרויקט גדול, הדורש קרקע יקרה, הקמה ותפעול. 

​​​​​​​

למעשה, פארק מים היה אמור לקום בבאר שבע במחצית שנות השמונים. בראיון, אז, לשבועון ''כל-בי'', אמר היזם רוני מאנה שהתכוון להקים את הפארק, כי הוא נלהב מאוד לקראת הפרויקט וכי הוא רוצה להקים אותו לקראת הקיץ בשנים ההם. מאנה החל בעבודות ההקמה ואף בחר שטח: על דרך שמשון, ליד רחוב קטן בשם אהרון בן יעקב, בצמוד לאיצטדיון וסרמיל, שהיה אחד הסמלים של באר שבע. הוא החל בעבודות התשתית ואף הונחו במקום חלק מהמתקנים, בהן מגלשות מים ומתקנים דמוי איגלו. אלא שהפרויקט נקלע לקשיים ולא היה כלכלי להמשיך אותו. 

נכון להיום, באר שבעים שרוצים להנות ממים ואין להם את הכסף לבילוי משפחתי, משתכשכים במזרקות - שידוע כמזיק מאוד לבריאות. "חוף הים" של באר שבע נמצא בשיפוץ בימים אלה. פארק הילדים שנפתח לאחרונה ואגם באר שבע אמנם כוללים שטח מים, אך לא מיועדים לשחיה. 
כאן היה אמור לקום פארק המים באמצע שנות השמונים, ליד וסרמיל (צילום: גוגל מפות)
הרצון הזה לא נעדר מעיני קברניטי העיר באר שבע. הוא הועלה לדיון במועצת העיר מספר פעמים. הקמת פארק מים מתוכננת בשטח הקרוב לאיצטדיון טרנר, אולם מדובר בהליך לא קצר של אישורים, וועדות, עבודות הנדסה והקמה. כמו כן, צריך להימצא הזכיין שיתחייב להפעיל את המקום. אל תמהרו להכין בגד ים. זה יארך שנים.

בבאר שבע יש תנופת בנייה, ללא ספק. אבל מדובר בהקמת בטון ועוד בטון, בעיר מדברית, יבשה וחמה. רבים מכותבי הפוסטים בבאר שבע ביחד, אשר סיפרו מה הכי חסר להם בבאר שבע דיברו אודות בריכות שחיה, מרחבים ירוקים ובעיקר, פארק מים עממי, שלא יצריך מהם לנסוע למרכז הארץ.

רוביק דנילוביץ', במהלך 2 הקדנציות שלו, ניסה להעיר את עיר המדבר עם עשרות מזרקות צבעוניות שמייפות את העיר ואף הדליק משואה על פרוייקטי המים בבירת הנגב, אך זה לא מספיק ולא באמת מרענן את התושב בימי הקיץ הלוהטים.

נכון להיום, משפחות רבות בעיר שאין ברשותן רכב פרטי, נוסעות לים, לחוף אשקלון, בעזרת הימבוס- התארגנות פרטית, הזוכה להצלחה רבה אשר סיקרנו אותה בעבר. קליק ואתם בכתבה.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load