• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אם ושני תינוקות זרוקה במרכז גילת, אחרי שנותרה ללא קורת גג

אם חד הורית, בת 26, עם שני תינוקות, נותרה ללא קורת גג. היא יושבת כבר כמה שעות במרכז גילת, אלינור רווח אזולאי מנסה לארגן לה ולתינוקות לינה ללילה

מ', במרכז גילת. אם לשני תינוקות שנזרקה לרחוב (צילום: אלינור רווח אזולאי)

מ', בת 26, הגיעה היום בשעות הצהריים למרכז גילת בשכונה ד' בבאר שבע והתיישבה על שפת המעבר, הסמוך לשני פחי הזבל הגדולים. לא היה כוח ללכת יותר ברגל, עם שני תינוקות קטנים. בהתחלה אף אחד לא שם לב אליה, אבל ככל שחלפו השעות, נראה לאנשים מוזר שאישה עם שני תינוקות יושבת וממתינה זמן כה רב. 

אלינור רווח אזולאי נזדמנה למקום וראתה את האימא ולא האמינה שדבר כזה יכול לקרות בעיר: חוזה השכירות של הבית שלה הסתיים, היא הייתה גרה בב''ש, אך התיק שלה במחלקת הרווחה לא הועבר ונותר בערד, אותה עזבה מסיבות אישיות. 

עד הערב לא הצליחה למצוא בעל דירה שיסכים לשכור לה בית: בעלי דירות בבאר שבע דורשים המחאות מראש (שאין לה) או העמדת ערבים (שהיא לא מכירה ואין לה את מי להציע). היא מקבלת סכום זעום לסיוע בשכר דירה והיא זכאית לדיור ציבורי, אבל מדובר בהליך בירוקרטי לא קל ולא קצר. 
ללא קורת גג. בעלי הדירות לא מוכנים להשכיר לה (צילום: אלינורק רווח אזולאי)​​​​​​​
לא חסרות דירות בבאר שבע, אפילו דירות צנועות וקטנות, אבל משקיעי הנדל''ן בוררים את הלקוחות. התוצאה: אם לשני תינוקות קטנים יושבת ליד פח זבל במרכז גילת ולא יודעת היכן תבלה את הלילה. 

ברנז'ה news פנתה לגורמים: "האמא תושבת ערד, אך היא מטופלת ע"י גורמי הרווחה בבאר שבע ובשיתוף פעולה עם גורמי הרווחה בערד".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load