• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחר, חמישי: טקס לציון 13 שנה לפיגוע התופת בבאר שבע

ב-31 באוגוסט 2004 נרצחו 16 מתושבי העיר בפיגוע כפול שביצעו מחבלי חמאס שחדרו לישראל דרך הר חברון. מחר תתייחד העיר עם זכר הקורבנות

הטקס ליד האנדרטה שנערך ב-2014 (צילום ארכיון: DANNY W / CC BY SA 4.0)

טקס אזכרה להרוגי פיגוע הכפול בבאר שבע ,לציון 13 שנים להירצחם של 16 מתושבי העיר,יתקיים מחר,  יום חמישי ה-31 באוגוסט, בשעה 18.30, ברחבת האנדרטה לזכרם בסמוך לבית יד לבנים. בטקס ישתתפו, ראש העיר רוביק דנילוביץ', סגניו, אישי ציבור, הרב הראשי לב"ש ובני המשפחות השכולות.

הפיגוע אירע ב-31 באוגוסט, 2004, בשעה 14:45. פיגוע ההתאבדות הכפול בוצע על ידי שני מחבלים פלסטיניים בנקודת מפגש של קווי האוטובוס 6 ו-12 בבאר שבע. בפיגוע נרצחו 16 אזרחים ישראלים ונפצעו מעל 100. ארגון הטרור חמאס נטל אז אחריות לפיגוע.

שני מחבלים מתאבדים עלו לאוטובוסים בתחנה מרכזית באר שבע. כאשר נפגשו האוטובוסים מול רחבת עיריית באר שבע, פוצצו את עצמם בהפרש של מספר דקות,  בשני קווי אוטובוס עמוסים של חברת מטרודן שנסעו בשדרות רגר, שהיא דרך ראשית, בסמוך לבניין העירייה, במקום הומה אדם.

העיר באר שבע לא ידעה עד אז פיגועים בסדר גודל כזה. בתחילת שנות ה-2000, שנים בהן אירעו פיגועי התאבדות רבים בישראל, נחשבה באר שבע למקום בטוח יחסית, ללא פיגועים. פיגוע זה היה בעל מספר הנפגעים הרב ביותר בכל שנת 2004, והפיגוע בעל מספר הנפגעים הרב ביותר בדרום הארץ עד היום.

העובדה ששני המחבלים המתאבדים הגיעו לבאר שבע מחברון ונכנסו לתחומי הקו הירוק ללא קושי, הבהירו את נחיצותה של גדר ההפרדה. לאחר הפיגוע השמיעו אנשי ציבור רבים, כולל מפכ"ל המשטרה משה קראדי בהתבטאות יוצאת דופן, את דעתם כי קיומו של מחסום הפרדה הרמטי, כולל גדר בדרום הרי חברון, הוא דבר חיוני לביטחון ישראל.

רק לאחרונה הושלמה בניית חומת ההפרדה באיזור דרום הר חברון.

הפיגוע הכפול בב''ש, במהדורת חדשות 2 (וידאו ארכיון: חדשות 2)

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load