• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פרשת הפדופילים: ה''ילדה בת ה-13'' הייתה סוכנת משטרתית

עשרות גברים מכל רחבי הארץ נעצרו הבוקר בעקבות מבצע משטרתי במהלכו הופעלה סוכנת שהתחזתה לילדה בת 13, נכנסה לחדרי צ'ט וקיבלה מהחשודים הצעות בעלות אופי מיני

אחד הגברים החשודים, משוחח עם ה''ילדה'' (צילום מסך: משטרת ישראל)

כך נתפסו למעלה מ-22 חשודים בפדופיליה: עם הסרת צו איסור פרסום חושפת משטרת ישראל כי מדובר בפעילות יזומה, במהלכה הופעלה סוכנת שהתחזתה לילדה ושוחחה עם החשודים בחדרי צ'אט.

במשטרה אומרים כי "מדובר באחת מהפרשיות הערכיות והמורכבות כנגד חשודים בפדופיליה המנצלים את חסות המרחב הוירטואלי ואפליקציות צ'אטים למינהם ברשת, את הקלות והנגישות שבמרשתת ואורבים לילדינו ופוגעים בנפשם ולעיתים גם בשלומם הפיזי. אנו, למרות הקושי האובייקטיבי הטמון באיתורם, נמשיך בפעילות יצירתית ונחושה להגן על האזרח הנורמטיבי ולאפשר לו שגרת חיים תקינה ובטוחה".

"כשוטר ותיק ידעתי אודות הפדופילים המשחרים לטרף במרחב הוירטואלי, יחד עם זאת נדהמתי מההיקף ומהמהירות בה פנו אליה הפדופילים כך שלעיתים קרובות ניהלה צ'אט במקביל עם מספר גברים.  העניינים התגלגלו מהר מאוד להצעות מגונות ולמעשים מגונים של החשודים בעצמם תוך שהם יודעים את גילה הצעיר ובכל זאת מתעקשים ומנסים לפתות אותה בכסף, מתנות ובגדים על מנת שתיפגש איתם", סיפר א' מפעיל הסוכנים.

הסוכנת המשטרתית נחשפחת: כך הופלו ברשת גברים חשודים בפדופיליה (צילום: דוברות המשטרה)

​​​​​​​

לשאלה איך מכינים שוטרת צעירה למבצע מורכב רגשית שכזה, הסביר המפעיל כי השוטרת נבחרה בקפידה לאור מראה הצעיר שלה חוסנה הרגשי - שילוב מנצח. הסוכנת עברה פרק לימוד ממושך בו ידעה בדיוק למה היא נכנסת עד הפרט הקטן ביותר. "עבדנו על הדמות שהיא הולכת לגלם ובנינו פרופיל של ילדה בת 13. בנינו לה תפאורה מתאימה של חדר ילדותי עם דובונים מפוזרים. הקפדנו להחליף מצעים מידי פעם על מנת לייצר אמינות".

לעשרות החשודים בפדופיליה שנעצרו אין פרופיל מוגדר: מקום מגוריהם מאילת ועד חיפה, רובם ללא עבר פלילי, חלקם בעלי משפחות ובטווח גילאים ועיסוקים נרחב, בהם כפי שפורסם, גן עובדים במערכת החינוך. לפנות בוקר נעצרו 22 חשודים בעבירות פדופיליה, והוחרמו מחשבים, פלאפונים אישיים וראיות נוספות.

במהלך היום הובאו החשודים בפני בית המשפט שהאריך את מעצרם של רוב החשודים בשישה ימים (חלקם הקטן בארבעה ימים). החקירה נמשכת.  "אנו מאמינים שזהו רק קצה הקרחון ונוכח העובדה שזוהי רק תחילתה של החקירה הגלויה, אנו צפויים להתפתחויות נוספות", נמסר מהמשטרה.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load