• 24 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ככה מפטרים בטבע טק נאות חובב: בערב שבת, בליווי מאבטחים

דווקא בערב שבת נקראו 110 עובדים במפעל טבע טק בנאות חובב להגיע, כשהם מלווים במאבטחים, לקבל מכתבי פיטורים. ''מכרו אותנו'', טוענים

מאבטחים הוצמדו למפוטרים, דווקא בערב שבת (צילום: וואצאפ)

בלי חמלה, בלי רחמים, דווקא בערב שבת: כ-110 עובדים במפעל טבע טק בנאות חובב נקראו למשרדי החברה על מנת לקבל מכתבי פיטורים. "הגענו לעבודה כרגיל, פתאום, ביום שישי, אנחנו מקבלים הודעה לגשת למשרדים, כשלכל עובד מוצמד מאבטח. הרגשנו כמו פושעים, שמצמידים להם שוטרים. במשרדים מסרו לנו מכתבי פיטורים, דווקא בשישי. יש אצלנו אנשים דתיים, הורים לילדים חולים, בהם ילדים חולי סרטן, אנשים שעובדים זמן רב במפעל, שנפצעו במהלך העבודה, שנדהמו למצוא עצמם ברשימת המפוטרים", אומר לברנז'ה NEWS עובד שקיבל בערב שבת מכתב פיטורים. הנהלה הציבה מאבטחים גם סביב משרדיה.

"רשימת המפוטרים תמוהה והתנאים בהם מפטרים אותנו רחוקים ממה שפורסם בתקשורת. יש לנו תחושה חמורה מאוד שמכרו אותנו, שנעשה משהו מאוד לא תקין", אומר לנו העובד, ותיק בחברה. "עד כה, קראו לכ-70 איש, הצמידו להם מאבטחים ומסרו להם ביד מכתבי פיטורים. המפוטרים הם אנשים מבוגרים, עובדים ותיקים שאין להם לאן ללכת. הם מקבלים אולי, פיטורים של 200 אחוזים, לפני מס. הם יישארו עם מעט מאוד ביד".
מכתב הפיטורים שקיבלו העובדים בערב שבת: ''התייתרות התפקיד'' (צילום: רשת חברתית)
"מה שנעשה אצלנו הוא מעשה חמור. במיוחד היחס והמועד: ערב שבת. הביאו מאבטחים, שליוו אותנו כי אולי מישהו חשש שאנחנו הולכים לחבל במפעל. זה מביש. אנחנו כועסים מאוד על ההסתדרות, שנותנת יד לדבר הזה. האווירה במפעל קשה. אנשים לא יודעים מי יפוטר עוד ומי לא. אין שום הגיון ברשימה. בכל מקרה, אנחנו לא מתכוונים לעבור על הדבר הזה לסדר היום, כי לרבים מאיתנו אין פרנסה אחרת ואנחנו בגיל כזה שאיש לא ייקח אותנו לעבודה. אנשים נתנו את החיים למפעל, רק כדי למצוא עצמם מובלים לפיטורים כמו אחרוני הפושעים".

"בכירי הנהלת טבע מלווים משעות הבוקר וגם כעת בשני בריונים של חברת אבטחה ומגישים מכתבי פיטורין ל-110 עובדים באתר ״טבע טק״, אומר יו''ר וועדת העובדים הארצי של טבע טק, אלירן קוזליק.
"אני חייב לומר שאלו אחד הימים המבישים ביותר בכל שנותיי בטבע. רבותיי, בריונים מלווים מנהלים ומגישים מכתבי פיטורין לעובדים שעד לאותו רגע היה זה ביתם, במילים אחרות מ-110 עובדים נעקרו מביתם. נשאלת השאלה מדוע היו זקוקים ההנהלת לבריונים שיעשו זאת?".
"התשובה לכך כתובה על הקיר... אני קורא מכאן לחברי הכנסת, לשרים ובראשם ראש הממשלה,
עצור את הפשעים הללו!  אנשים אלו הם קורבן של מעשים שיש להם אשמים והם המפטרים. הנהלה יקרה, תפנימו כבר שאנו לא נסכים להיות קורבן לניהולכם הכושל, נכשלתם - קחו אחריות אישית!  משפחת ״טבע-טק״ המפוטרין, נלחם עד טיפת הנשימה האחרונה ולא נעבור על המהלך המביש הזה בשקט".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load