• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום: הכסף שהעבירו ל''משפחה'' עבר לחמאס

פקרליטות מחוז דרום הגישה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שני תושבי עזה, שהעבירו מישראל כסף לרצועה - שבסופו של דבר הגיע לחמאס

הפגנת חמאס. כתב אישום על כי כסף מישראל הועבר לתנועה (צילום המחשה: SOMAN / CC BY 2.5)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט המחוזי בבאר שבע שני כתבי אישום כנגד שני תושבי רצועת עזה, נאהד עצפור ונדאל אצליח בעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות נוספות, בגין העברת כספים ללא דיווח לרצועת עזה, כספים שהגיעו בסופו של יום, ללא ידיעת הנאשמים, לפעילי חמאס.
 
כתבי האישום, שהוגשו באמצעות עו"ד יואב קישון, חושפים שיטה בה נקטו פעילי חמאס לצורך העברת כספים לפעילי חמאס בתחומי הארץ והגדה המערבית, תוך שימוש בתושבי רצועת עזה, ששהו בארץ לצורך עבודה, וביקשו להעביר את הכספים שהרוויחו לבני משפחתם ברצועת עזה.
 
השיטה התנהלה באופן הבא: בין הנאשמים ובין תושב רצועת עזה בשם עיצאם אבו ענזה, נוצר קשר – אם מטעמו של עיצאם או בתיווכו של אחר. עיצאם הציע לנאשמים להעביר לנציגים מטעמו הנמצאים בישראל את סכומי הכסף שרצו הנאשמים להעביר לבני משפחותיהם ברצועת עזה, ובתמורה יעביר עיצאם סכום כסף זהה לבני משפחותיהם של הנאשמים ברצועת עזה. הנאשמים נענו להצעתו של עיצאם.
 
במסגרת הסיכום ביניהם, הנחה עיצאם את הנאשמים להיפגש עם נציגים מטעמו ולמסור להם את סכומי הכסף, אותם כביכול רצו להעביר לבני משפחותיהם. הנאשמים וידאו עם בני משפחותיהם בעזה כי אכן קיבלו סכום זהה לסכום שמסרו לנציגיו של עיצאם.
הנאשמים העבירו לנציגיו של עיצאם גם כספים משוהים בלתי חוקיים אחרים ששהו בישראל, אשר ביקשו להעביר כספים לבני משפחותיהם בעזה.
 
באופן זה, הועברו סכומי כסף ע"י הנאשם נאהד עצפור לנציגיו של עיצאם בסכומים שבין 12,000-48,000 שרלים בכל פעם, בחמש הזדמנויות שונות בתקופה שבין אפריל-סוף יולי 2017. הנאשם נדאל אצליח העביר באמצעות נציגיו של עיצאם בהזדמנות אחת סך של 35,000 שקלים.
 
בפועל, הכספים שהעבירו הנאשמים והאחרים לנציגים מטעמו של עיצאם הועברו לידי אנשי חמאס הנמצאים בגדה המערבית או בישראל, וזאת ללא ידיעתם של הנאשמים.
 
חוק איסור הלבנת הון – סעיף 3(ב) + סעיף 9 קובע, בין היתר, חובת דיווח על הוצאת כספים מחוץ למדינת ישראל בסכומים המפורטים בתוספת הרביעית לחוק, וכאשר מדובר על מעבר מישראל לשטחי רצועת עזה ולהיפך, חובת הדיווח היא בגין סכום העולה על 12,000 שקלים.  
שיתוף הפעולה של הנאשמים עם עיצאם והעברת הכספים באופן שתואר לעיל, הפר את חובת הדיווח של העברת הכספים מישראל לרצועת עזה ובאופן זה, ללא הפיקוח, התאפשרה העברת הכספים הנ"ל לאנשי חמאס.
 
כתב האישום כנגד הנאשם נאהד עצפור מייחס לו אישום נוסף בגין שהייה בלתי חוקית בישראל, וזאת לאחר שקיבל היתר כניסה לישראל בתאריך 25/5/17 ליום אחד בלבד לצורך ליווי קרוב משפחה לטיפול רפואי, אך הנאשם נשאר בישראל לאחר המועד הנ"ל שלא כדין עד ליום מעצרו.  
כתב האישום כנגד הנאשם נדאל אצליח מייחס לו בנוסף עבירות של הכשלת עובד ציבור וניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, לאחר שבעת חקירתו הראשונה בשב"כ הציג את עצמו בכזה כאדם אחר וטען כי הוא תושב הגדה המערבית.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load