• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גל מעצרים: פרוטקשן בעמק שרה, פשיעה בביג, הימורים בעיר העתיקה

מבצע משטרתי רחב היקף הביא לגל מעצרים בב''ש: חשודים בפרוטקשן בעמק שרה, מתפרעים במתחם ביג שנשאו על גופם נשק קר ופשיטה על בתי הימורים בעיר העתיקה. אחרי שהתופעות נחשפו בתקשורת, קמו הרשויות לפעולה

השבוע היה בידוק בטחוני קפדני במתחם ביג, בשל מקרי אלימות (צילום: דוברות המשטרה)

מוטות ברזל, סכינים, אלות ועוד כלי נשק נתפסו השבוע בקרב נהגים במתחם ביג בבאר שבע, במסגרת מבצע משטרתי שנשא את השם "מכת מחץ". בימים האחרונים התקבלו במערכת ברנז'ה NEWS דיווחים רבים על בידוק ביטחוני מחמיר שעברו נהגים בכניסה למתחם המסחרי הגדול. מזה זמן מה גם מתקבלות במערכת תלונו ודיווחים על תקריות אלימות במתחם, מה שפגם בהנאת המבקרים. המצב ככל הנראה לא נעלם מעיניי המשטרה. גולשים רבים מדווחים לברנז'ה NEWS על תופעות של נהיגה פרועה, עימותים אלימים, תחושת העדר ביטחון בקניונים, ריבוי מקרים של גניבת פלאפונים ומעשי כייסות ועוד ובתחושה כללית של ירידה בביטחון האישי בבאר שבע, שלא הייתה קיימת בשנים קודמות. מצד שני, יש מי שרואים בעצם הדיווח על תופעות של אלימות ופרוטקשן פגיעה בשמה הטוב של העיר. המבצע המשטרתי רחב ההיקף מוכיח כי אכן יש בעיה. 

השבוע, במרכז "ביג" בעיר, נפרשו מידי יום עשרות שוטרי תנועה ושוטרי משמר הגבול אשר עסקו באכיפת עבירות תנועה, בריונות בכביש ושמירה על הסדר הציבורי. שוטרי התנועה אשר עצרו לבדיקה מעל לארבע מאות כלי רכב, השביתו כ-60 כלי רכב בגין חוסר תקינות כגון צמיגים בלויים, בלמים לא תקינים ועוד. בפעילות זאת נאכפו מעל 250 דוחות על נהיגה פרועה שסיכנה את ציבור משתמשי הדרך, שימוש במכשיר סלולרי, פלאפון, אי חגירת חגורות בטיחות ועוד.

"אני צריך את זה לעבודה", הסביר אחד מעשרות רבות של נהגים אשר נעצרו לבדיקה, בדבר כוונת טלסקופית עשויה ברזל אשר הייתה מונחת בין רגליו. בפעילותם במרכז ביג, איתרו שוטרי משמר הגבול עשרות "כלי נשק קר" בתאי המטען ובתוך כלי הרכב,  כלי נשק הכוללים - מוטות ברזל, אלות, סכינים ועוד.

מבצע ''מכת מחץ'': גל מעצרים בבאר שבע (צילום: דוברות המשטרה)

​​​​​​​

בפעילות להגברת בטחון הציבור בעמק שרה בנושא סחיטה באיומים, עוכבו שמונה חשודים שנלקחו לחקירה בתחנת המשטרה. המבצע נערך זמן לא רב אחרי שגורמים בעיר הכחישו כי קיימת בבאר שבע תופעה של פרוטקשן ואף האישמו את התקשורת בהכפשת שמה הטוב של העיר. עם זאת, סוחרים עימם שוחחנו, גם אם לא חוו אישית, יודעים לספר על תופעת גביית דמי חסות בבאר שבע. המעצרים בעמק שרה מוכיחים כי ההתופעה קיימת.

שוטרי משטרת ישראל ממשיכים בפעילות יזומה להגברת תחושת בטחון האזרח הנורמטיבי שומר החוק בעיר באר שבע. מתחילת השבוע נפרשו עשרות סיירים, בלשים, שוטרי תנועה, שוטרי משמר הגבול ומתנדבי משמר אזרחי של משטרת ישראל ברחבי העיר בדגש על העיר העתיקה, מרכז ביג ועמק שרה.

"כוחות אלו פתחו במבצע רחב הקף באכיפת עבירות מגוונות אשר מטרתן הגברת תחושת הביטחון בקרב האזרח הנורמטיבי שומר החוק והעלאת נורמת הציות לחוק", אומרים במשטרה.

כזכור, פעילות בלשי המשטרה בעיר העתיקה במהלך הימים האחרונים, הביאה לסגירת 5 "עסקים" בחשד כי שימשו כבתי הימורים, "חמארות", בקרב הקהילה האריתראית. בנוסף, עוכבו עשרות אריתראים וישראלים בגין מעורבות בהימורים בלתי חוקיים, ונעצרו 10 חשודים בגין ניהול 'חמארות' אלו למטרת הימורים וזאת בניגוד לצו רישוי עסקים ובזמן שהיה צו סגירה עומד וקיים נגד אותם בתי הימורים. במהלך הפעילות במקומות אלו הוחרמו על ידי אנשי החוק עשרות אלפי שקלים שהושגו על פי החשד בעבירה. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load