• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''פרסומים שקריים על המתת כלבים בב''ש גרמו בהלה ופגעו במתנדבים''

פרסום שהופץ ברשת חברתית ומידע לא מדויק גרמו עוגמת נפש רבה לעוסקים בהצלת בעלי חיים בבאר שבע: אמנם ההסגר העירוני עמוס, אבל לא היתה כוונה להמית כלבים. בעמותות מבהירים: ''לא לוקחים לכיסנו את סלי האימוץ''

עונת הנטישות בשיאה, כלבים וחתולים נזרקים לרחוב בגלל שבעליהם יוצאים לחופשה (צילום הדמיה: Cary Bass-Deschenes / CC BY 2.0)

כן מצוקת מקום בהסגר העירוני, אך לא המתת כלבים המונית: פוסטים והודעות וואצאפ שפורסמו בשעות האחרונות, התריעו על כוונה, כביכול, של תחנת ההסגר העירונית להתחיל בקרוב בתהליך של המתת כלבים, בשל מצוקת מקום. גולשים כבר ידעו לספר מתי ההמתה תצא לפועל ובאיזה דרך. הפוסט זכה לתפוצה רחבה ועורר כעס וביקורת כלפי עיריית ב''ש. גולשים גם הטיחו האשמות במתנדבי העמותות, אשר כביכול לוקחים לכיסם את סלי האימוץ. הפרסומים האלה גרמו עוגמת נפש רבה למי שעסוקים מסביב לשעון בהצלה וטיפול בבעלי חיים, בהתנדבות מלאה. 

"קראתי את הפוסט'', אומרת לנו חברת מועצת העיר מסיעת ''אור'', יסמין פרידמן, אשר פעילה מאוד בתחום זכויות בעלי החיים ורווחת בעלי החיים בעיריית באר שבע. ''אכן יש מצוקת מקום, אך לאיש לא הייתה כוונה להמית כלבים. לא אתן לדבר כזה להתרחש, בטח לא בעיר כמו באר שבע, שתהפוך בקרוב למובילה בתחום רווחת בעלי החיים. אנחנו עומדים להיות העיר הראשונה בה תפעל מרפאה לחתולי וכלבי רחוב, העיר הראשונה שתנגיש מתקני שתיה לחתולי רחוב ועם תוכניות עיקור וסירוס. אז בוודאי שאין כוונה להמית כלבים. העניין הוא אחר לגמרי: ההסגר העירוני מלא עד אפס מקום וגם העמותות והמתנדבים מתקשים לעמוד בקצב הנטישות וההמלטות. לצערנו, חודש אוגוסט מוביל במספר הנטישות: משפחות יוצאות לחופשה ונטושות את בעל החיים, אנשים זורקים חתולים וגורי חתולים ויש גם תופעה מכוערת למכירת בעלי חיים ומה שלא נמכר, ננטש"

"אז אנחנו בוחנים להעביר כלבים וחתולים לעמותות במרכז, לימי אימוץ, בדומה לאלה הנערכים בבאר שבע. בבאר שבע חל מהפך ביחס לבעלי החיים. נכון, יש עוד עבודה רבה לפנינו, אבל חל בבאר שבע שינוי, כשבתוכנית הקמת קריית בעלי החיים לכלבים וחתולים נטושים ועוד - אבל אנשים גם צריכים לקחת אחריות".

הלב נקרע: בואו לאמץ ולהעניק בית חם לבעלי חיים שננטשו, בהם גורים קטנים וכלבים מדהימים - סרטון של באר שבע אוהבת חיות

בעיריית באר שבע רואים בחומרה את הפרסומים ברשת: "אין ולא היה", אומרים בעירייה. "מדובר בידיעה שקרית ובלתי אחראית שמעלים גורמים לא מקצועיים. אכן, בתחנת הסגר התפוסה מלאה ,דבר המעיד על רצון להחזיק ולטפל בכלבים בדרך נאותה. על אף התפוסה המלאה, המחלקה הוטרינרית מתמודדת עם מצב בכבוד והטיפול שניתן הוא מקצועי ואחראי. בנוסף ,המחלקה וטרינרית בעיריית באר שבע, תעביר במהלך השבוע הקרוב כלבים מתחנת הסגר אל עמותות שונות במרכז הארץ וזאת כדי להקל על מצב".

"עלי לציין", אומר דובר העירייה, "כי עיריית באר שבע מקיימת פעמיים בחודש בימי שישי ברחבת מרכז מורים בשדרות רגר, יום אימוץ ,כל הכלבים נמסרים תמורת סל אימוץ של "באר שבע אוהבת חיות" .

בבאר שבע אוהבת חיות נדהמו לקרוא את הפרסומים, המזיקים יש לציין, ואת התגובות העוינות, כאילו הכסף שנגבה עבור סלי האימוץ, הולך לכיסם. "זה פשוט לא כך", אומרת עדי רות, מנהלת העמותה. "סלי האימוץ נועדו לכסות את העלויות של העיקור, הסירוס והטיפול של אותו כלב. אם נשאר מזה משהו, זה הולך לכלב הבא אחריו. לצערי, אני רואה תופעה, במיוחד בחודש החופשות, אבל לא רק בו, של בעלי חיים שננטשים בסגר. סורקים את הכלב לשבב, מאתרים את הבעלים, אבל יש בעלים שלא באים לקחת ונוטשים את אותו כלב, שנאסף מכל מיני סיבות. אנחנו עורכים ימי אימוץ, אבל בימים האלה העומס על ההסגר פשוט גדול". 
"העמותות למען בעלי חיים מתקיימות מתרומות ומענקים, של המשרד לאיכות הסביבה, של עיריית באר שבע, מסלי האימוץ  לא יוצא לנו כלום, בניגוד למה שפורסם".

למידע על ימי אימוץ - בדף הפייסבוק של עמותת באר שבע אוהבת חיות

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load