• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הכנפיים מקרמבו, הלב מזהב: מעשה מרגש של נערה באר שבעית

בני נוער החברים בתנועת כנפיים של קרמבו הציבו דוכן בתחנה המרכזית, בו מכרו כדורי שוקולד, כדרך לגיוס כסף עבור העמותה - ואז קרה להם דבר מפתיע

חברי תנועת כנפיים של קרמבו בדוכן בב''ש (צילום: רון קראט)

לאנשים עם הלב הכי רחב אין יצר פרסום. הינה מקרה שקרה לבני נוער, חברים בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", בה חברים יחדיו צעירים בעלי צרכים מיוחדים וכאלה שלא. רון קראט, חבר בתנועת הנוער, עמד עם חבריו בכניסה לתחנה המרכזית בבאר שבע ומכר כדורי שוקולד שהוכנו על ידי חברי התנועה, כשכל ההכנסות מהמכירה קודש למימון כרטיסים למופע התרמה גדול שייערך בקרוב. 

"לפני כמה דקות עברה כאן נערה שנעצרה ליד הדוכן וספרה את כל כדורי השוקולד שהיו עליו ולקחה עוד מספר מוצרים על סך כולל של 214 שקלים", מספר רון קראט.  "היא לקחה מספר קטן של מוצרים וביקשה שנחלק את כדורי השוקולד לאנשים העוברים בדוכן ללא תשלום, נתנה לנו 250 שקלים והלכה. כששאלתי האם היא מכירה את פעילות התנועה היא אמרה שעכשיו כן, ניסית להקשות ולהבין מדוע היא תורמת לנו תרומה נדיבה כל כך - היא סיכמה ואמרה ״למה לא״. יש לנו אנשים מדהימים בעיר ואיזה כיף לפגוש אותם".

תנועת הנוער נוסדה בשנת 2002 על ידי עדי אלטשולר ועודד אורלב, אז נערים בני 16. בגיל 12, בעקבות פרסום של ארגון איל"ן, החלה עדי אלטשולר לשמש כחונכת מתנדבת של כפיר, ילד כבן שלוש עם שיתוק מוחין ומרותק לכיסא גלגלים. בביתם של קלאודיה (אם מייסדת) ורפי קובי, הוריו של כפיר, האמינו בזכותו של כפיר להשתלב במשפחה ובחברה כמו כל ילד בגילו. עדי יצרה קשר חם עם כפיר ובני משפחתו, וספגה את הרוח המיוחדת בביתם.

בגיל 16 הצטרפה עדי לארגון LEAD, שמטרתו פיתוח מנהיגות בקרב בני נוער ויחד עם עודד אורלב הקימו את הסניף הראשון של תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" בהוד השרון, בהמשך הובילה עדי את התנועה לפתיחת 7 סניפים נוספים וזכייה באותות ופרסים.

התנועה נועדה לתת מענה לשלושה צרכים מרכזיים: לתת לילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים, אחר הצהריים של הנאה, חברים וכיף, כדי שיוכלו לפגוש צעירים בני גילם ולחבור אליהם, לתת להורים, בזמן שבו הילדים נמצאים בפעילות, אפשרות לנוח מעט מהטיפול המתמיד והאינטנסיבי בילדיהם, ולחשוף את בני הנוער מהחינוך הכללי לילדים עם צרכים מיוחדים, לאפשר להם להכיר חברים מיוחדים ויחד איתם להוביל שינוי חברתי בתפיסה ואמונה ביכולתם של אנשים עם צרכים מיוחדים להיות כח מוביל של החברה הישראלית.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load