• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אושרה בניית 6,200 יחידות דיור בנתיבות

בין היתר, התוכנית כוללת דירות קטנות ודירות להשכרה ודיור מוגן למבוגרים. 70,000 מ''ר יוקדשו למסחר ותעסוקה

העיר נתיבות. תנופת בנייה (צילום: מרכז להבה נתיבות, Sky - Pic צילום אווירי. מתוך אתר פיקיוויקי)

הוועדה לתוכנית מועדפת לדיור אישרה שתי תוכניות בנתיבות שיכללו כ-6,200 יחידות דיור. התכניות שקודמו על ידי מינהל התכנון כוללות כ- 6,200 יחידות דיור ופארק עירוני בנתיבות, מתוכן תוכננו גם דירות קטנות ודירות להשכרה שעשויות להתאים לאוכלוסיות שונות וביניהם זוגות צעירים. עוד כוללות התכניות כ- 70,000 מ"ר עבור מסחר ותעסוקה, שטחים ציבוריים פתוחים, כיכרות עירוניות, מבני ציבור ושבילים עבור הולכי רגל ואופניים. אופי הבינוי מגוון וכולל בניינים של 5-10 קומות, צמודי קרקע ודיור מוגן עבור אוכלוסייה מבוגרת.

התכניות ממוקמות מערבית לעיר ומהוות עבורה הרחבה משמעותית, בהתאם לעקרונות תוכנית המתאר העירונית. במסגרת התכניות נחל בוהו הממוקם בין שני חלקי העיר, יהפוך לפארק עירוני ייחודי שיחבר את חלקי העיר וישרת את כלל תושבי העיר והאזור. תכנון הפארק נעשה בשיתוף עם קק"ל ורשות הניקוז האזורית. 

שר האוצר משה כחלון: "אנחנו עובדים, ביחד עם כל חברי הממשלה כדי להילחם ביוקר המחייה, לפתור את משבר הדיור ולהצמיח את המשק. קיבלנו משבר דיור גדול וקשה של 12 שנים. לקחתי על עצמי את המשימה הזאת והתחייבתי להביא תוצאות. אנחנו נתכנן, נשווק, נבנה ונבנה ונבנה עד שמשבר הדיור ייפתר. אנחנו מכינים את מדינת ישראל לעשרים השנים הקרובות מבחינת תכנון, תשתיות ועתודות קרקע."

מתכננת הוועדה וממלאת מקום היו"ר, דקלה פרסיקו: "אישור התוכניות היום במעלות ובנתיבות מהווה בשורה של ממש לפריפריה. התוכניות מספקות פתרונות דיור מגוונים ואיכותיים  תוך אספקת כל צורכי הציבור הנדרשים בנוסף לשטחי מסחר ותעסוקה. בנוסף, התוכנית בבת חפר מספקת אף היא פתרונות דיור גם במרכז הארץ. הועדה רואה חשיבות  גבוהה בקידום פתרונות דיור בפריסה ארצית".התכניות קודמו ביוזמת הרשות המקומית ותוכננו ע"י משרד יער אדריכלים ומתכנני ערים ומשרד מסילטי אדריכלים ומתכנני ערים. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load