• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלי בושה: בא לדוכן וגנב פלאפון, אך לא ידע שהוא מתועד

ב-10 באוגוסט נגנב הפלאפון של ניקה קוסטרומוב, מדוכן מיצי פירות בגרנד קניון. בטלפון היו צילומים משפחתיים בעלי ערך רגשי רב. הגנב לא ידע שהוא מתועד

גנב הפלאפון מהגרנד (צילום: מצלמת אבטחה)

מכת הגניבות במרכזי הקניות בבאר שבע הפכה למעיקה: כייסים וגנבים אורבים למי שנושאים תיקי גב, עגלות תינוקות, תיקי צד או אפילו, שמים את הטלפונים בכיס האחורי של המכנסיים. משטרת באר שבע נלחמת בתופעה, נוהגת יד קשה בגנבים, משיבה את הניידים לבעליהם בכל הזדמנות אפשרית, אבל אין תחליף לעירנות. 

ניקה קוסטרומוב הניחה את הטלפון שלה לטעינה בדוכן מיצי פרי בגרנד קניון. גבר, בשנות השלושים לחייו,  הגיע לדוכן, חיכה לרגע הנכון, דחף יד לדלפק, ניתק את הטלפון ונעלם מהמקום במהירות. מה שהגנב לא ידע זה שהוא מצולם. האירוע התרחש ב-10 באוגוסט, בדוכן פרש שופ. הטלפון הוא מדגם אייפון 6. 

תיעוד מצלמת האבטחה בהילוך איטי

​​​​​​​

בבאר שבע נבנו מרכזי קניות רבים ויפים. מכת הגניבות מעיבה על ההנאה. אלה לא רק גניבות מלקוחות, אלא גם גניבות סחורה מחנויות, בחוצפה רבה, לפעמים מתחת לאפו של המוכר. כאשר הגנבים נתפסים, הם מספרים שלל מעשיות, החל מ"לא שמתי לב" ועד "אני חולה במחלה קשה והייתי זקוק למשקפיים אופנתיות". בכל מדינה מתוקנת, גנב במרכז קניות מועבר למשטרה, שם, עם הראיות, יי]תח כנגדו תיק פלילי. בישראל נוטים לרחם ולאמין לסיפורים ומעשיות. גניבה פוגעת בפרנסתם של העובדים, שלפעמים נאלצים לשלם מכיסם על ההסחורה שנלקחה וכמובן, בהנאה של הלקוחות, שבמקום לשבת בניחותא, צריכים להיות דרוכים מפני גניבות. במקומות מסוימים בבאר שבע כבר התחילו להציב שלטי אזהרה מפני כייסים.  יש שיטת גניבה נוספת, מהתור בסופר ובימי הלחץ. לפעמים זה לא ארנק או פלטפון, אלא פריט מזון מהעגלה. גם זה קיים. 

שילוט אזהרה בחנות בגרנד קניון. זהירות מגנבים!

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load