• 24 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יוצאים לחופשה? כך תבטיחו ש(אולי) לא יפרצו לכם את הבית

בסקר שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נמצא כי מבין הערים הגדולות, תושבי ב''ש חשים כמעט הכי פחות בטוחים. מספר הפריצות לבתים בב''ש עלה. אז איך, בכל זאת, נשאיר את הבית לבד ונצא לחופשה?

פורץ בעבודה. כך תרחיקו אותו מכם (צילום הדמיה: THE DIGITAL WAY / PIXABAY)

לא חשים בטוחים: בסקר שפרסמה לאחרונה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נחשף כי מבין  תושבי הערים הגדולות, המונות יותר מ-200 אלף תושבים, נמצא שאחוז בני 20 ומעלה המרגישים בטוחים ללכת לבד באזור המגורים בשעות החשכה בבאר שבע הוא כמעט הנמוך ביותר (79.4 אחוזים.  תושבי חיפה חשים הכי פחות בטוחים. הכי בטוחים חשים תושבי בראשון לציון.

על פי נתוני משטרת ישראל, בשני הרבעוני הראשונים של 2017 נפרצו בבאר שבע 262 דירות. זוהי עליה ניכרת בהשוואה לתקופה דומה אשתקד - אז נפרצו בפרק מן דומה 196 דירות.

אחוז בני 20 ומעלה המרגישים בטוחים ללכת לבד באזור מגוריהם בשעות החשכה* בערים הגדולות, סקר 2016​​​​​​​ (מקור: למ''ס)

על רקע העליה התלולה בהיקף הפריצות בב''ש,  אומר לברנז'ה NEWS אבנר בן אריה, מנכ"ל חברת "שמירה כהלכה" כי בתקופת הקיץ והחגים עולה אחוז הפריצות לבתים בכ- 30%. עם זאת, הוא חולק איתנו טיפים, מבוססים ניסיונו המקצועי, שיסייעו להפחית את הסיכוי שמישהו יפרוץ לכם לבית כשאתם עושים בטן גב אי שם. 

בקשו מגורם אחראי שיבקר בבית בזמן החופשה
הפורצים המיומנים נוהגים לקיים תצפיות ממושכות על בתים שנחשבים עבורם, פוטנציאליים לפריצה. לכן, בעת שהייה ממושכת מחוץ לבית, חשוב למנות גורם אחראי שאתם יכולים לסמוך עליו, כזה שידאג לבקר בבית, להדליק בו אורות, טלוויזיה ואפילו רדיו בכדי ליצור תחושה שהבית מאוכלס.  

טשטשו סימנים שיעידו שאינכם נמצאים בבית תקופה ארוכה
אין סממן יותר מובהק שהבית נטוש מתיבת דואר מלאה, ערימת עיתונים בכניסה לבית או גינה שצמחה פרא. לכן, בקשו מאותו גורם אחראי שיאסוף עבורכם את דברי הדואר והעיתונים בכדי שלא יצטברו. אם החופשה מתארכת למספר רב של שבועות, מומלץ להקפיד על גיזום וניקיון הגינה לפני הנסיעה. גינה מוזנחת שלא טופלה תגביר בקרב הפורצים את ההרגשה שמדובר בבית לא מאוכלס. 

ודאו שהפחים מלאים
פחים ריקים לאורך זמן מהווים סממן נוסף לבית שאינו מאוכלס. אל תתביישו לבקש מאותו גורם שמיניתם כאחראי, לרוקן את האשפה שלו בפח האשפה שלכם. 

איתור נקודות תורפה
בדקו מהן נקודות התורפה בבית שלכם לפני היציאה לחופשה. בין היתר, חזקו את הנעילה באמצעות מנעולים חיצוניים נוספים ודאגו לסגירה הרמטית של כל החלונות. 

אל תדברו על היציאה שלכם לחופש ברשות הרבים
הקפידו לספר לכמה שפחות אנשים על יציאתכם לחופשה ארוכה, אין לדעת לאוזניים של מי יגיע המידע. גלו זאת רק לגורם שאותו מיניתם כאחראי ובקשו גם ממנו לא לספר שיצאתם לחופשה.

יד לפה
היו זהירים במידע שאתם חולקים ברשתות החברתיות. בשל טבען הפתוח, אתם לא יודעים למי המידע עלול להגיע.

הימנעו מהותרת חפצים אישיים בצורה גלויה
טיפ זה נכון ללא כול קשר לשהייה ממושכת מחוץ לבית, חשוב לא להשאיר בטווח הראיה של חלונות הבית ציוד אישי יקר ערך שקורץ לפורצים, כגון: צרור מפתחות, תיקים, ארנקים, מכשירי סלולר ועוד.

מערכת אבטחה
אין גורם מרתיע יותר לפורצים, מאשר אבטחת הבית במערכות אבטחה מתקדמות ושירותי מוקד. הקפידו להודיע לאנשי המוקד על תאריכי החופשה שלכם ופרטי איש קשר למקרה של פריצה. כך יידעו במוקד האבטחה להגביר את הסיורים סביב ביתכם.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load