• 24 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בוטל חוק מיסוי דירה שלישית

לאחר חודשים של דיונים, השבוע הכריע בג"ץ כי יבוטל חוק מיסוי דירה שלישית. כנגד החוק הוגשו חמש עתירות שונות וביניהן גם של משרד עורכי הדין כהן ערב ושות' מבאר שבע, שייצגו קבוצת בעלי דירות מהדרום.

עו"ד אהוד ערב (קרדיט צילום: באדיבות משרד כהן ערב)

בהרכב מורחב של חמישה שופטים, בוטל השבוע (א') חוק דירה שלישית שקידם שר האוצר משה כחלון. בג"ץ קבע כי החוק יוחזר לדיון בוועדת הכספים של הכנסת בשל פגם שנפל בהליך חקיקתו וכי למרות "חומרתו של הפגם", תינתן לכנסת אפשרות לאשר את החוק מחדש. בין העותרים לבג"ץ היה גם משרד עורכי הדין כהן ערב ושות' מבאר שבע המייצגים קבוצת בעלי דירות מהדרום. בעלי הדירות טענו כי השקיעו את כל כספם ברכישת דירות להשכרה בנגב כתחליף לקרן הפנסיה שמעולם לא הייתה להם וחוק דירה שלישית, אם היה עובר, היה פוגע בהם בצורה קשה ביותר.

חוק דירה שלישית היה אחד מנושאי החקיקה השנויים במחלוקת בתחום הכלכלי בתולדות הכנסת, ולראייה ההתנגדות לחוק זה מצד קשת רחבה של חברי כנסת, אקדמאים, עיתונאים, לשכת עורכי הדין, בעלי דירות ואף מי שאינם נמנים עם בעלי הדירות שיחויבו על פי החוק. נגד החוק הוגשו חמש עתירות, בהן נטען כי יש להורות על ביטולו, הן מחמת פגמים שנפלו בהליך חקיקתו, והן מפאת היותו בלתי-חוקתי. בין היתר נטען כי "החוק אושר במחטף והוא צריך להימחק מהיסוד".

עוה"ד אהוד ערב, שייצג את בעלי הדירות מהדרום: "אנו מברכים על תוצאת פסק הדין. לטעמנו היה בחוק משום עוול למי שחסך והשקיע ממיטב כספו בדירות מגורים על פי המצב החוקי שהיה מקובל עד היום. פסק הדין עוסק בליבת העשייה הדמוקרטית במדינת ישראל. אנו גאים בכך שלאזרח הקטן ישנה אפשרות לקבל הגנה מבית המשפט העליון מול השלטון. חשוב לדעת שבמרבית המקרים מדובר בבעלי דירות שאינם בעלי הון רב וזו דרכם לחסוך לקראת פרישה".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load