• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הצעירה שהפכה נכה מנפילת מבלה בפורום תובעת 8 מיליון שקלים

דורון גנון נפגעה במועדון הפורום בחודש מארס 2015, כאשר מבלה נפל עליה, פגע בצווארה והפך אותה למשותקת. עכשיו היא תובעת את הפורום, את המשטרה ואת עיריית ב''ש

דורון גנון. תביעה בסך 8 מיליון שקלים (צילום: פייסבוק)

דורון גנון, הצעירה שהפכה לנכה בעקבות פגיעה בעת בילוי במועדון הפורום, הגישה תביעה כנגד האחראים לטענתה, בהם בעלי המועדון, עיריית באר־שבע והמשטרה. כתב התביעה דורש פיצויים בסך 8 מיליון שקלים. הצעירה "נקלעה התובעת למצוקות נפשיות, ושמחת החיים אבדה לה", נאמר בכתב התביעה, הנחשף הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".
 
מתיאור האירועים עולה, כי ב־28 במארס 2015 הגיעה דורון גנון, אז חיילת בשירות סדיר, לבילוי במועדון הפורום בבאר שבע. בעת שישבה על אחת הספות במתחם הקיץ של הפורום, אחד המבלים נפל על צווארה. היא נחבלה באורח קשה בכל חלקי גופה ופונתה לבית־החולים סורוקה במצב קשה. בבית החולים הורדמה והונשמה ואושפזה בטיפול נמרץ. חומרת הפציעה התבררה מאוחר יותר: גנון הפכה מרותקת לכיסא גלגלים עם 100 אחוזי נכות.

כתב התביעה הוגש על ידי משרד עורכי הדין נווה אטיאס. בתביעה נכתב כי: "התאונה אירעה בשל רשלנות רבתי ורצף מחדלים חמורים וזועקים לשמיים. רשלנות הנתבעים נבעה משרשרת מעשים ומחדלים רשלניים מצידם ומצד עובדיהם ועצימת עיניים למתרחש במקום המצוי בניהולם ובאחריותם".
 
בכתב התביעה, אותה הגישו עורכי הדין אפי נווה והילה קוכמן, נטען כי "למרות הפציעה הקשה של דורון, בעלי המועדון ניסו להמשיך בעסקים כרגיל לאחר התאונה וכששכבה על ספסל במקום בלי יכולת לזוז, לא טרחו לכבות את המוזיקה או להדליק את האורות כדי לאפשר פינוי רפואי מיטבי. כל אותה העת נמשכה המסיבה כרגיל, ומסביב לגנון עמדו ורקדו מאות אנשים שחלקם אף צילמו אותה. בעלי המועדון אף לא דאגו לבדוק מה מצבה או לדווח למשטרה או למד"א".

התאונה והאירועים שהובילו אליה נחקרו על ידי משטרת ישראל וזמן מה אחרי האירוע הוגש כתב אישום נגד בעלי הפורום בגין ניהול והפעלת בית־העסק ללא רישיון עסק כדין. הם הורשעו על פי הודאתם.

בכתב התביעה נטען כי עיריית באר־שבע והמשטרה התרשלו היות ואיפשרו את פתיחת המועדון למרות העובדה שאין לו רישיון עסק ובידיעה שאלפי בני נוער מתגודדים במקום ושותים אלכוהול. כתב התביעה טוען כי בכך תרמו תרומה ממשית לתאונה הטרגית.

תגובות:

ממשטרת באר שבע נמסר בתגובה: "כתב התביעה נשוא הפנייה, איננו מוכר לנו וטרם התקבל במשטרה. ככל שאכן הוגשה תביעה כאמור, אנו נלמד אותה ונשיב לה בבימ״ש באמצעות הפרקליטות כמקובל. נזכיר כי מיד לאחר התרחשות האירוע, משטרת ישראל פתחה בחקירה שבסיומה הוגש כתב אישום כנגד בעלי המועדון בגין ניהול עסק ללא רישיון מתאים".

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "כשתתקבל התביעה בעירייה, נגיב כמקובל ישירות לבית המשפט".

​​​​​​​ממועדון הפורום נמסר כי: "אין תגובה. לכשתהיה כזו נפרסם".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load