• 24 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תקרית חמורה בשכונה ד': שוטר שלף נשקו כלפי דיירים

השוטר בא לבקר את ידידתו הפלסטינית, שניהם קנו וודקה, ישבו ושמעו מוסיקה בקולי קולות. כששכנים העירו להם, התפתחה קטטה. האירוע בחקירה

תקרית חמורה בשכונה ד'. שוטר שולף נשקן (צילום מסך)

תקרית חמורה בשכונה ד': שוטר במדים, אך ככל הנראה לא בתפקיד, שתה אלכוהול עם חברתו בפתח בניין בשכונה ד' והרעיש, עד כי הפריע לשכנים. כשדיירים במקום העירו לו על כי הרעש מפריע את מנוחתם, השוטר, שככל הנראה היה בגילופין, שלף מולם את נשקו. נגד השוטר נפתח תיק במחחלקה לחקירות שוטרים ונשקו נלקח ממנו. מח''ש מבקשים לבדוק את הנסיבות הבעייתיות של המצאות השוטר במקום. הסיפור נחשף לראשונה על ידי עיתונאי מעריב יאסר עוקבי.

בעת האירוע נעצרו  ארבעה בני אדם: בני זוג, אזרח וחייל, ליממה ויומיים, אך שוחררו בהתערבות בית המשפט בבאר שבע. 

הסיפור אירע ביום רביעי האחרון, בשעות הלילה. השוטר, המשרת בתחנה במחוז הדרומי, בא עם שוטר נוסף לשכונה ד', על מנת לפגוש באישה פלסטינית מאזור חברון, אשר לטענת השכנים "יוצאת עם גברים". השוטר השני עזב את המקום כעבור מחצית השעה. האישה הפלסטינית והשוטר רכשו בקבוק וודקה בפיצוציה סמוכה, ישבו ברכבה של האישה וככל הנראה שתו מהמשקה לשוכרה.

השכנים במקום ביקשו מהשוטר להנמיך את המוסיקה: בני זוג, הורים לחמישה ילדים, חייל צה''ל, שלן אצל סבתו ודייר נוסף. בסרטון נראה השוטר שולף את אקדחו ואחת הדיירות לופתת אותו מחשש שיעשה בו שימוש ופותחת בצעקות. 

תיעוד התקרית בשכונה ד'

 

מכאן, לא ברור בדיוק מה קרה: השוטר הוכה בראשו, אך זה קרה ככל הנראה לאחר ששלף את האקדח כלפי האזרחים. הדיירים במקום הזעיקו את המשטרה והשוטר נלקח לסורוקה לטיפול. 

המעורבים בקטטה הובאו להארכת מעצר בבית המשפט השלום בבאר שבע. שופטת השלום רחל טיקטין־עדולם נעתרה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של שלושה מהחשודים ביממה, אך הורתה לשחרר מיד את החייל, בלי תנאים. 

לדברי השופטת, יש סתירות בין העדות המסר השוטר, על פיה הוכה בראשו, לבין הסרטון, בו לא נראים עליו כל סימני חבלה וכן, לא היו על חולצתו כתמי דם, כמו שהיו בתמונות שצורפו לתיק. 

למחרת האירוע, בשישי בצהרים, נציג המשטרה סיפר לשופטת שהשוטר עבר לינץ' וכי בית המשפט לא הבחין ביד המורמת בסרטון על השוטר. השופטת החליטה כי קיימות ראיות לכאורה לתקיפת שוטרים. מעצרם של שניים מהחשודים הוארך עד יום שני, ומעצרה של אשתו של אחד מהם הוארך למוצאי שבת.

סנגורי העצורים, עורכי הדין דודי אביטן, חנן אסולין, מירב מזרחי ואדיב בן לולו, הגישו מיידית ערעור לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. השופט המחוזי נסר אבו טהה החליט לשחרר את שלושת העצורים בתנאי מעצר בית לשבעה ימים: "לא יהיה זה מידתי להותיר את העוררים במעצר, בעוד השוטר, המיוחסים לו חשדות חמורים ביותר, נמצא בן חורין. מה עוד שעל פי פקודת המשטרה היה צורך להעביר את התיק למח"ש", כתב השופט.

במשטרה אומרים כי: "מדובר באירוע תקיפה שבו היו מעורבים שוטר, אשר לא שהה בתפקיד, וארבעה צעירים נוספים. כתוצאה מהאירוע, נחבל השוטר ופונה לבית החולים במצב קל. כמקובל, כלל החומר בעניינו הועבר למח"ש. ארבעת המעורבים הנוספים נעצרו ושוחררו למוחרת בבית המשפט בתנאים מגבילים".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load