• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המשטרה פשטה על בתי הימורים ושתייה בעיר העתיקה, אחד נוהל ע''י נערה

המשטרה החליטה להתלבש על ה'חמארות' של ב''ש, מקומות המפגש של הנתינים הזרים, המשמשים למשחקי קלפים ושתיית אלכוהול. מתחילת השנה נסגרו בעיר 19 בתי הימורים

כו המשטרה פושט על חמארה בעיר העתיקה (צילום: דוברות המשטרה)

הם הפכו חלק מהנוף של העיר העתיקה של באר שבע: ה'חמארות' הם בתי הימורים ואלכוהול של קהילת הנתינים הזרים המתגוררים בבאר שבע. הקהילה מונה כמה מאות פליטים ממדינות אפריקה שהשתלבו במקומות עבודה בעיר ומנסים, כמו רבים מתושביה, לשרוד את החיים.

את הפליטים אפשר לראות עובדים בעבודות ניקיון ותחזוקה, מתפרנסים כמיטב יכולתם.

החמארות הן המעט מקומות הבילוי שיש לפליטים, שם פוגשים את בני הקהילה, שותים בירה ומשחקים קלפים. לרוב, החמארות פועלות בתוך בתים, בלי שילוט, בלי פרסום, המיקום עובר מפה לאוזן. הפליטים יודעים שלשם הם יכולים לבוא להעביר כמה שעות. מחיר בקבוק בירה יהיה זול באופן ניכר מזה שגובים בפאבים או הפיצוציות והתפאורה בדרך כלל דלה.

במשטרה אומרים, כי אלה בתי הימורים, הפועלים ללא רישיון ומפריעים למהלך התקין של החיים באזור. "אנו נמשיך לפעול כנגד בתי הימורים ועסקים הפועלים ללא רישיון ואשר מהווים הפרעה לסדר הציבורי ותפעל להגברת תחושת הביטחון של האזרחים המזדמנים למקום". נמסר מהמשטרה. 

כזכור, דיווחנו בברנז'ה NEWS על תחושת חוסר הביטחון של צעירות העובדות במקומות הבילוי בעיר העתיקה.
במשטרה שוברים את הראש איך להתמודד עם מטרידנים, סוטים ושיכורים בעיר העתיקה, שהיא גם ביתם של עשרות הומלסים, שהפכו שקופים בעיניי הרשויות. הם פשוט זרוקים ברחוב.  כנגד החמארות קל לפעול: מדובר במקומות הבילוי של אחת האוכלוסיות המוחלשות בעיר - פליטים, שחיים בחשש מתמיד מפני גירוש או מאסר. 

הפעילות נערכה בשבוע שעבר, במהלכה ביקרו שוטרי משטרת ישראל בבית הימורים בעיר העתיקה בבאר שבע אשר הוצא לו מספר ימים קודם לכן, צו סגירה ל-14 ימים. בפועל, בית העסק אשר נוהל באותו יום על ידי קטינה, תושבת העיר באר שבע, היה פתוח, ובילו בו ארבעה נתינים זרים, המשטרה עכבה לחקירה את העובדת ואת בעלי המקום.

בביקור נוסף של השוטרים בבית עסק בעיר העתיקה בבאר שבע אשר קיבל התראת סגירה, נמצא המקום פתוח ופעיל ונמכר בו אלכוהול. בעלת העסק עוכבה לחקירה בחשד לניהול עסק ללא רשיון וזומנה לשימוע.

מתחילת השנה פועלת המשטרה באיזור העיר העתיקה בבאר שבע בעקבות פניות רבות מהתושבים אשר הצביעו על תחושת חוסר ביטחון המלווה אותם בעת שהם נמצאים בעיר, במסגרת  זו פועלים השוטרים בין היתר כנגד ה"חמארות" אשר מהווים מוקד לרעש, לתגרות שיכורים ועוד, לטענת המשטרה.

פעילויות אלה מצטרפות  ל - 19 צווי סגירה שהוציאה המשטרה לבתי הימורים מתחילת השנה בבאר שבע, מתוכם 15 בתי הימורים של נתינים זרים,  ("חמארות"). בכל המקרים נפתחה חקירה בגין ניהול עסק ללא רשיון ובעלי המקום זומנו לשימוע.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load