• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלי בושה, ללא רחמים: ככה גונבים ממאושפזים

שני צעירים מערוער גנבו טלפון נייד ממאושפז בסורוקה, התקשרו לאישתו וביקשו תשלום: ''חשתי חוסר אונים, לא יכולתי להודיע לאשתי מה מצבי''. יש גם אזרחים שנוהגים אחרת

טלפון נייד, יעד לגיבות (צילום הדמיה: Patrick Kelley / נחלת הכלל)

אין דבר יותר מרושע, מאשר להתנכל לאדם העובר תקופה לא קלה בחיים. גניבות ממאושפזים בבתי חולים זו בעיה כלל ארצית, שקציני ביטחון ומשטרה מתמודדים איתה. 

ביום חמישי האחרון, בשעות הערב, נגנב מתושב ניר עקיבא המאושפז בבית חולים סורוקה  מכשיר הפלאפון שלו.  אימו של המאושפז קיבלה שיחת טלפון מצעיר אשר עדכן אותה כי "מצא" את הפלאפון וכי מגיע לו תשלום עבור "מציאת המכשיר". הצעיר גם איים כי במידה ולא יקבל תשלום ראוי יפרסם תכנים פרטיים ממכשיר הסלולארי ויפרוץ לחשבונות הבנק.

כשעתיים לאחר קבלת האירוע, צוות שוטרי מודיעין ובילוש של משטרת ישראל נערכו לביום פגישה בכביש 25 ובמהלכה עצרו שני צעירים תושבי ערוער בנגב כאשר ברשות אחד מהם, קטין כבן 17 נמצא מכשיר הסלולארי הגנוב.

השניים הועברו לחקירה, במשרדי הנוער של משטרת ישראל בבאר שבע במהלכה קשר עצמו הקטין לאירוע. למחרת, הובאו לבית משפט ובתום דיון בעניינם שוחררו בתנאים מגבילים ובכוונת משטרת ישראל להגיש כנגד הקטין כתב אישום. מכשיר הפלאפון הוחזר למאושפז שתיאר את חוסר האונים שחש ברגע שהבין שנגנב לו מכשיר הפלאפון.

יש גם אזרחים שנוהגים בדיוק הפוך

יש אזרחים שיעשו בדיוק ההיפך: י' ביקש שלא נפרסם את שמו, כי זה מביך אותו. הוא תושב באר שבע, בן 40, גר בשכונה ותיקה ולפני זמן לא רב, מצא אייפון לא רחוק מהבית שלו. "חשבתי שהמסך שלו שבור וגם המכשיר היה כולו מלוכלך, כנראה נפל מהכיס למישהו והוא לא שם לב. נראה כאילו המכשיר מושבת, אבל ניסיתי להדליק אותו וראיתי שתקין נדלק והוא גם לא היה חסום".

​​​​​​​"חשבתי שאם הטלפון נמצא זרוק בשכונה, זה בטח של מישהו שגר בסביבה. חיפשתי באנשי הקשר מספרי טלפון חתח שמות כמו 'אימא', 'בית', 'אבא' ומצאתי מיד. אחרי זה דפדפתי בתמונות וראיתי שהמכשיר שייך ככל הנראה לחייל צעיר ושהמשפחה כנראה גרה באיזור. קבעתי איתם, הם אמרו שאכן אבד לבן טלפון ושהוא בבסיס כרגע.  קניתי לו מתנה מגן מסך חדש וכיסוי חדשים, כי שלו היו מלוכלכים. מאוד שמחתי לפגוש את המשפחה ולהשיב להם את הטלפון. לא חשבתי לנהוג אחרת. ככה צריך להיות. ככה לימדו אתוי בבית. כואב לקרוא על אנשים שגונבים טלפונים, מזיקים לאחרים".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load