• 22 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תופעה מטרידה: פרות ושוורים ברחובות ב''ש, שכנים חוששים מתאונה

''היינו בנסיעה, פתאום מגיח שור לכביש'', אומר לנו תושב, בנווה נוי ונאות לון מתרבים הדיווחים על פרות ושוורים הרועים שם בשלווה

שור חוצה את הכביש בככר הכניסה לנווה נוי (צילום מסך)

מחזה סוריאליסטי בשכונות באר שבע: שוורים ופרות רועים להם להנאתם בגני העיר, מלחכים עשב על חשבון משלם המסים ולפעמים, מותירים את חותמם הריחני. בעוד שבעלי כלבים שלא אוספים גללים נתונים לקנסות של מאות שקלים, שהרי שבעלי הפרות, שגלליהן גדולים פי כמה, יוצאים מהעסק בידיים נקיות וברווח גדול. עיריית באר שבע משקיעה סכומים גדולים בגנים ציבוריים בשכונות החדשות, הנחשבות איכותיות ומתברר שגם העשב שלהם איכותי למרעה בעלי חיים. 

שוורים בבאר שבע, ביום ובלילה, בנווה נוי ובפלח 6 (צילומים: אריאל בוארון, רעות ברדה)

​​​​​​​

הפרות והשוורים הינם בעלי חיים רגועים בדרך כלל, במיוחד אלה הגדלים בטבע. אולם בשל סיבות לא צפויות, כגון מכוניות או בני אדם לא מוכרים, הם עלולים להגיב בבהלה או תוקפנות. כפי שנראה בסרטון מנווה נוי, העדרים גם עולים לכביש ועלולים לגרום לתאונה, בדומה לתאונות בהן מעורבים גמלים באיזור פזורת באר שבע. לדברי השכנים, איש בנווה נוי לא מחזיק בקר כחיות מחמד.

ההערכה כי אלה עדרים הנמצאים בבעלות תושבים מפזורת באר שבע, שבעליהם מביאים אותם לרעות בגני העיר, כשפגיעה לגנים הציבוריים ניכרת, שלא לדבר על גללים שנשארים בגנים או העל הכבישים. עיקר המקרים מתרחשים בלילה, אולם גם בשעות היום ניתן לראות שוורים ברחובות העיר. דיוחים על עדרי פרות שוורים הגיעו לברנז'ה NEWS מנאות לון, פלח 6 ונווה נוי.

נוסעים שם בלילה? - אנא, סעו בזהירות ולא במהירות.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load