• 22 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תוך יממה: ילדים נשכחו ברכב - אחד נפטר. פעוט נפל מגובה

יממה קשה ביישובי הבדואים בנגב: בזה אחר זה, מקרים בהם נפגעו ילדים. על פי נתוני ארגון 'בטרם', מתחילת 2017 מתו 17 ילדים ובני נוער בדואים מתאונות בבית, בחצר ובדרכים

ילדים נשכחו ברכב (צילום הדמיה: TURELIO / CC BY SA 3.0)

רצף אירועים מצער ביישובים הבדואים בנגב, בהם ילדים נפגעים כשהם ננעלים בכלי רכב, בחום הכבד של הנגב. אתמול, חמישי, ילד בן 6, תושב פזורת בשגב שלום, נשכח משך שעות ארוכות בתא מטען של מכונית.

מבדיקת האירוע עולה כי בשעה 13:00 הילד נכנס לתא, אולי מתוך משחק, לתא המטען של מכונית הוריו, שערכו קניות בסופרמרקט. ההורים לא שמו לב כי בנם נכנס לתא המטען ונעל על עצמו.

כעבור למעלה מחמש שעות, סמוך לשעה 18:30, ההורים מצאו את בנם כשהוא במצב קשה מאוד והבהילו אותו לכביש 25, ליד לצומת נבטים, שם חברו לפרמדיקים של מד"א, אשר פינו אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם, לאחר מאמצי החייאה, נקבע מותו.

חובש בכיר במד"א יאסר אבו רגילה סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו ילד כבן 5 כשהוא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פגיעות חום  קשות בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי מתקדם ופינינו אותו במהירות לבית החולים סורוקה תוך כדי פעולות החייאה כשמצבו מוגדר אנוש."

היום, שישי בצהריים, אירע שוב מקרה של ילדים שנשכחו ברכב: בשעה 12:14 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על שלשה ילדים ששהו כשעה ברכב סגור ביישוב כסיפה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו להם טיפול רפואי ופינו אותם לבי"ח סורוקה כשהם בהכרה מלאה. נדב                        

מקרה נוסף אירע בשעה 18:43: הובא ילד בן 4 לתחנת מד"א ברהט לאחר שככל הנראה נפגע מרכב. הילד פונה לסורוקה עם חבלה בגפיים.

בשעה 21:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על פעוט שנפל מגובה של כשני מטרים מטר והובא לנרפאה מקומית בשכונה 25 ברהט. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבי"ח סורוקה,כשהוא במצב קשה, עם חבלת ראש.

על פי נתוני ארגון "בטרם" מתחילת שנת 2017 מתו 17 ילדים ובני נוער בדואים מתאונות בבית, בחצר ובדרכים.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load