• 17 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שביתה בסניפי בנק מזרחי: 'רבע מהעובדים אינם מגיעים לשכר מינימום'

מחלוקת סביב תוספות שכר לעובדי מזרחי, שלא עודכנו מזה 15 שנה וחששות העובדים מפני המיזוג עם בנק איגוד, הביאו לפרוץ השביתה, הנמשכת מזה שבוע. בב''ש המון לקוחות ממורמרים

עיצומים במזרחי. הלקוחות זועמים (צילום: פייסבוק / דף מאבק העובדים)

כעס רב בקרב לקוחות בנק מזרחי טפחות בבאר שבע, בעקבות שביתת עובדי הבנק, המקיפה את כלל הסניפים בארץ, הנמשכת כבר מעל שבוע . הרקע לשביתה: אי חתימה על הסכמי שכר מזה 13 שנה. "כואב לי הלב לשמוע מאנשים כי 'אתם בבנק מרוויחים הרבה'. זה פשוט לא נכון וזאת הסיבה שהלכנו לשביתה'' אומר לנו עבוד בנק שביקש להישאר בעילום שם. ''בבאר שבע, כמו במקומות אחרים בארץ, יש עובדים בבנק שלא מגיעים אפילו לשכר מינימום ומקבלים השלמת הכנסה.  מדובר בעיקר בעובדים שאינם ותיקים והם צרכים לתת את השירות הטוב ביותר, כאשר בסוף החודש הם נזקקים להשלמת הכנסה".


המוקד הטלפוני עמוס: המתנה של למעלה משעה (צילום: דף פייסבוק מאבק העובדים)

''חלק מהסניפים סגורים, כך שמי שצריך לקבל משכנתא או לבצע פעולה מצריכה נוכחות בנקאי, מאוד יתקשה" אומר לנו העובד. בבאר שבע יש קהל, בהם קשישים, חרדים ואנשים מיעוטי יכולת, שאינם יכולים ואין להם נגישות לאינטרנט או לטלפונים חכמים, כך שגם אם הבנקאות המקוונת עובדת כרגיל, הם אינם יכולים לבצע פעולות. 

הבוקר, ברשתות החברתיות המקומיות, לקוחות הבנק התחילו לשאול מה קורה והביעו התמרמרות רבה על כי למעשה, אין לאיש תשובה למצבם. 


הפגנת העובדים המרכזית, ברמת גן (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של מאבק העובדים)​​​​​​​

השביתה, הנמשכת למעלה משבוע, רפצה על רקע העובדה שלא נחתמו בבנק הסכמי שכר מעל לעשור. בנוסף, מתקיימים מגעים אחורי הקלעים בין בעלי השליטה של מזרחי טפחות ושל בנק אגוד למיזוגו של אגוד אל תוך מזרחי טפחות. ההנהלה דרשה מהוועד בסבב הדיונים האחרון  להגיע להסמכה על שקט תעשייתי.  נציגי העובדים סירבו משום חששם לפגיעה בהם במהלכו של המיזוג.


סניף ריק. השירותים המקוונים עובדים (צילום: וואצאפ)​​​​​​​

נכון להיום, אין כל התקדמות במשא ומתן. בני שוקרן,דובר בנק מזרחי, אומר כי התנהלו מגעים בין ההנהלה ולבין וועד העובדים, וכי הייתה התקדמות מסוימת, לפיה ההנהלת הבנק הלכה לקראת דרישות העובדים, אך לדבריו הוועד לא היה מוכן להתגמש באשר לדרישות ההנהלה, מה שלמעשה תקע את המשא ומתן. "הצענו תוספות שכר של כ-17 אחוזים, שהן חסרות תקדים במשק הישראלי, אך וועד העובדים לא היה מוכן לקבל את הדרישות של הנהלת מזרחי".

לדברי שוקרון, בבנק מודעים לאי הנוחות הנגרמת ללקוחות, אך הוא מבהיר כי בבנק נעשה כל מאמץ לתת שירות מיטבי: "מדי ערב אנחנו עורכים הערכת מצב ומנסים להתארגן בהתאם, כאשר אנחנו מווסתים את כוח האדם הקיים בין הסניפים. בבנקאות הישירה אין כל פגיעה וכל הפעולות הנעשות באמצעות האתר והאפליקציה, לרבות הפקדת צ'קים - נעשית כרגיל וללא הפרעה".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load