• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מדאיג: נתוני המיצ''ב של בתי הספר נחשפים -מה קורה בב''ש?

משרד החינוך החליט להנגיש את נתוני המיצ''ב וכשיתגלו הפערים בהישגים בין עשירים לעניים ובין מרכז לפריפריה - תקום מהומה. בדקו בעצמכם

רק לימודים - או שגם המעמד הסוציו-אקונומי קובע? (צילום הדמיה: WOKANDAPIX / PIXABAY)

מהפכה בשקיפות: משרד החינוך החליט לחשוף את נתוני המיצ''ב, המציגים לא רק את השגיו של בית הספר, אלא כיצד הוא עומד בהשוואה למוסדות חינוך דומים ולמוסדות חינוך בזרמים ומגזרים אחרים. 
מקיף א' בב''ש (צילום מסך)
עד עכשיו, משרד החינוך לא מיהר לחשוף נתונים השוואתיים בכל הנוגע לנתוני המיצ''ב, מתוך תפיסה שהדבר ייצור מתיחות בין בתי ספר ביישובים מבוססים, בהם ההישגים גבוהים, לבין בתי ספר בפריפריה, בהם קיים קושי לגייס מורים ואנשי צוות. במשרד החינוך טענו, כי לפרסום הנתונים יהיו "השלכות הרסניות", לא פחות.  
מקיף ג' בב''ש (צילום מסך)
מדוע כל כך התנגדו במשרד החינוך לפרסם את הנתונים? 

לקחנו למשל את כיתה ח' במקיף ו' בבאר שבע, בית ספר ותיק ומוכר בבאר שבע ואת ציוני המיצ''ב, לאורך השנים, במקצוע רגיש: מתימטיקה.
בהשוואה לדוברי עברית, מרקע חברתי כלכלי נמוך, הציונים לאורך השנים דומים. כאשר קבוצת ההשוואה היא אל מול תלמידים מרקע חברתי כלכלי בינוני, כבר נפתחים פערים ותלמידי ח' במקיף ו' נשארים מעט מאחור. מול מעמד חברתי כלכלי גבוה, הפער הוא כבר ניכר. 
מקיף ו' בב''ש (צילום מסך)​​​​​​​
במקיף ג', בכיתות ח', במקצוע המתימטיקה, התלמידים אינם מגיעים אפילו לסף של דוברי העברית מרקע כלכלי נמוך.   מקיף א' מגלה תוצאות דומות: במקצוע המתימטיקה ההישגים דומים לבתי ספר, דוברי עברית, מרקע חברתי כלכלי נמוך.

בתיכון הדתי אמי''ת מצב לימודי המתיטיקה מעט יותר טובים, משתווים לחינוך הכללי במעמד הבינוני, אבל מעט נמוכים מהממוצע הארצי במגזר הדתי. 

הנתונים זמינים לכלל הציבור בקישור הזה

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load