• 18 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ב''ש במקום הרביעי בתאונות דרכים, עלייה חדה בנפגעים בחברה הערבית

בחצי השנה האחרונה נפגעו בב''ש 257 איש, שלושה נהרגו. נתוני עמותת אור ירוק חושפים עליה גדולה של נפגעי תאונות בחברה הערבית

תאונה קטלנית בצומת ערוער. עלייה גדולה באחוז הנפגעים (צילום ארכיון: דוברות מד''א)

ב- 15 בפברואר השנה, נסעו טוביה ובתיה מרגלית, בני 75 מרמת גן לבה"ד 1 שבנגב, בכדי לצפות בנכדם האהוב ליאור מסיים את קורס הקצינים. אך טוביה ובתיה לא זכו לראות את הרגע המאושר הזה. קצת לפני שהגיעו, בכביש 40 ליד מצפה רמון, התנגש רכבם חזיתית בעוצמה ברכב פרטי אחר שנסע בנתיב הנגדי. כתוצאה מהתאונה הקשה הזו, נהרגו במקום הסבים של ליאור. "בתיה וטוביה, הם חלק מהמציאות העגומה בתחום הבטיחות בדרכים בישראל, תחום שבו מסתמן כי המדינה נכשלת שוב השנה, בפעם החמישית ברציפות", אומרים בעמותת אור ירוק.

התל אביבים נפגעים הכי הרבה בתאונות דרכים ואילו באר שבע עומדת במקום הרביעי מבחינת התאונות:  257 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים בין החודשים ינואר-יוני בשנת 2017, שלושה נהרגו.

על פי נתוני עמותת אור ירוק, מתוך כלל ההרוגים בתאונות דרכים בחציון הראשון של השנה, 67 משתייכים לחברה הערבית, כלומר – למעלה משליש. מדובר על עלייה של 56% במספר ההרוגים בחברה הערבית לעומת התקופה המקבילה בשנת 2016, במהלכה נהרגו 43 בני אדם מהחברה הערבית בתאונות דרכים.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "זו השנה החמישית ברציפות שבה המדינה נכשלת בטיפול בצמצום הקטל בכבישים. בכל מדינה מתוקנת מישהו היה נותן דין וחשבון על כישלון כזה, אבל במשרד התחבורה בורחים מאחריות. הגיע הזמן שהמדינה תקצה את התקציבים להגברת אכיפה, טיפול במוקדי סיכון והרתעה נכונה, בכדי לעצור את המחדל הזה ולהציל את חייהם של עשרות בני אדם בשנה". 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load