• 22 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מה גרם למאות אנשים להצטלם עם הרב בצרי ומיצג בית כנסת?

קמפיין ייחודי מסוגו מתנהל בימים אלו בבאר שבע. לאחרונה, נפגשו מאות אנשים משפיעים מבירת הנגב עם הרב בצרי והצטלמו עם מיצג בית הכנסת

מבנה בית הכנסת המתוכנן. מרשים מאוד

אם אתם חיים בעולם הוירטואלי, בטח ראיתם לאחרונה לפחות חבר אחד שהעלה תמונה שלו עם הרב בצרי (הבן) ועם מודל בית כנסת. הסיבה לכך היא פרויקט מיוחד שלקח על עצמו הרב יוסף חיים בצרי, הבן של הרב בנימין זאב בצרי - מי שמוכר לכלל הציבור מהתכנסות ה'סליחות' המסורתית באצטדיון ווסרמיל וכמי שפעל לקירוב אחים והקים רשת מוסדות בעיר לחוזרים בתשובה.

קמפיין שיזכר בגלל מגוון האוכלוסיה הרחב. בתמונה: הרב יוסף חיים בצרי ועוזרו האישי יאיר שושן שמנהל את הקמפיין

הכוח אצל הצעירים. הנציגים של ''באר שבעים מצייצים''

הפרויקט בשמו הלא רשמי "את בית המקדש של באר שבע בונים ביחד", הוא פרויקט ייחודי במינו ואולי דווקא בימים האלה שמדברים על אהבת חינם, חשיבותו עולה פי כמה וכמה. יאיר שושן, עוזרו האישי של הרב ומי שמנהל את הקמפיין ביחד עם הרב יוסף חיים בצרי, החליטו על מבצע מיוחד בו ישתפו אנשים משפיעים ומוכרים ברחבי העיר לטובת הקמת בית הכנסת הגדול בדרום. לשם כך, גייסו מעל 400 אנשים שאיתם נפגשו באופן אישי וסיפרו על חזון האב להקים את בית הכנסת הגדול שיתאים לכל הזרמים ביהדות.

יאיר, איך הפרויקט הזה אמור לעזור להקמת הבית כנסת?

"לכל חבר שהעלה פוסט יש יעד לגייס 15 אלף ש"ח. כל תרומה שלכם אליו עוזרת לו לעמוד ביעד. מה שיפה בתוכנית הזו שעוזרים למשימה של העיר ועוזרים לחבר במשימה. מי יתן ומאהבת חינם הזו ייבנה בית המקדש של באר שבע. מגיע לעיר כמו שלנו לתקוע יתד גם בשורשי היהדות".

תוכנית הבנייה חולקה לשתיים שהתכנון להצליח בזמן הקרוב בבניית החלק הראשון. בחלק זה,יבנה הבניין כולו, כולל חיפוי ותשתיות. בקומה א' יהיו שבעה בתי כנסת קטנים ואחד מרכזי גדול. חדרי לימוד ומקווה טהרה לגברים. הסכום לבניית חלק זה מוערך בכ- 10 מיליון ש"ח ועד כה גויסו 3 מיליון ש"ח, בתקווה שאת יתרת הכסף יתרמו בעיקר על ידי הציבור הרחב בעיר שבעצם יקח חלק בעוצמה של המבנה הקדוש.

אנדריי אוזן, לשעבר ראש מועצת נאות חובביוגב ממו, מנהל ''ממוס''

"לרב בצרי זצ"ל היה חזון, לא לבנות בית כנסת אלא לבנות בית לה'. מקום שירכז אליו את כל תושבי העיר והסביבה וייתן להם מענה לכל הדברים שרוצים", אומר יאיר שושן. "הבית כנסת צריך להיות גדול, מרשים, כזה שיזכיר את בית המקדש. בניין עם עוצמה שעצם הנוכחות שלו, לכל יהודי בבניין תהיה התחושה שהגיע למקום המתאים לומר לה' תודה, לבקש בקשה או בכלל להתייעץ וללמוד. אחרי הכל מדובר בעיר באר שבע, העיר שרשומה ראשונה בתנ"ך, העיר של אברהם, יצחק ויעקב"

הרב ברוך גזאיי

אידול דריי

בין האנשים המשפיעים ניתן למצוא אנשי חיי לילה, אנשים מתחום הפרסום והתקשורת, אנשי עסקים ומובילים במשק, פעילים ​​​​​​​חברתיים, שחקני כדורגל בהווה ובעבר, סוכני נדל"ן, רבנים, ראשי מועצות, חברי מועצת הנוער ועוד...

אם ברצונכם לתרום באופן ישיר, ניתן לעשות זאת בלחיצה על הקישור.

יפה אזולאי

ציפורה חלפון, יו''ר האגודה למען החייל בבאר שבעאבנר בן סניור, יו''ר וועד עובדים ברוםפרוספר אוחיון, בעל 'פיצה מרכזית'דין הררי, איש חיי הלילה של הברקהוובה בראון, אליניב ברדה ושיר צדקהספרים אושרי ויוסי מאיר אלפסי, מנכ''ל אצטדיון טרנרבן בודה, כתב ספורט ונציג האוהדים בוסרמיליההרב יוסף חיים בצרי יחד עם אביו הרב בנימין זאב בצרי זצ


הרב יוסף חיים בצרי: "לכל אדם שעומד במשימה יש משהו שהוא רוצה לקבל. אני רוצה דבר אחד אחרי שבית הכנסת ייבנה והצלחנו יחד למלא את הצוואה של אבא: לראות את אבא ואמא בחלום מחוייכים ומאושרים"

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load