• 22 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אישה כמעט ונאנסה לנגד עיני תינוקה. החשוד, נער מרהט, נעצר

נער תושב רהט ניסה לאנוס אישה, שטיילה עם תינוקה בשכונה ד'. אלמלא נהג מונית ונהג אוטובוס של דן ב''ש, שחלפו במקום וגילו תושיה ואומץ לב, סייעו והזעיקו משטרה, הסיפור הזה יכול היה להיגמר רע

שכונה ד' (צילום: דני בלר)

אירוע חמור ברחוב הסנהדרין, בשכונה ד': נער, כבן 17, תושב העיר רהט, ניסה לאנוס אם, שעברה במקום עם עגלת תינוק. המקרה אירע בבוקר תשעה באב. הנער נעצר על ידי משטרת באר שבע. הנער שניסה לבצע את זממו, אחז באישה, הרים את שמלתה, בעוד התינוק הקטן עד למחזה וממרר בבכי. 
אלמלא נהג מונית ונהג אוטובוס של חברת דן באר שבע, שעברו במקום והבחינו באישה המותקפת, הסיפור יכול היה להסתיים אחרת: הנהגים, הבחינו בנער מנסה להרים את חצאיתה של האישה ולבצע את זממו. כשהנער הבחין בנהג המונית, הוא ברח. הנהגים סייעו לאישה לקום, כשכל אותה עת התינוק בוכה בעגלה. יחד, התקשרו למשטרה, שאיתרה את הצעיר שהודה במעשים המיוחסים לו ונעצר. בזכות תושייתם ואומץ ליבם של הנהגים, שמיהרו להושיט סיוע לאישה, נמנעה תקרית הרבה יותר חמורה.

"ראיתי את הבחור נמלט מהמקום", אומר לנו עד לאירוע. "הוא תפס את האישה, הרים את שמלתה וניסה לאנוס אותה. יותר מאוחר, במחלק הנוער, הוא הסביר שהיה חרמן ובא לבאר שבע לחפש מישהי. הבחור נמלט מהמקום, אבל השוטרים תפסו אותו זמן לאחר מכן, ברחוב הכנסת, לפי התאור שלו. הוא נלקח לחקירה במחלק הנוער, כי הוא בן פחות מ-18. חייבים להגביר את הביטחון של התושבים בשכונה". 

תושבים בשכונה ד' מספרים על תחושה של חוסר ביטחון וחשש גדול ליפול קורבן למעשים דומים. בנובמבר דווחנו על פדופיל שמסתובב בכניסות לגני הילדים בשכונה ומאונן.
רק לאחרונה היה בשכונה גל הצתות, כאשר אחרי מאמצים מודיעיניים, נעצר המצית הסדרתי שהטיל אימה על התושבים. המקרה לא תרם לתחושת חוסר הביטחון של תושבי השכונה, שגם סבלה ממספר דליקןת ואף מבניין שהוכרז כמסוכן.

פעילים בשכונה מתריעים כבר זמן רב מפני ההזנחה החברתית והפיזית של שכונה ד', אך זוכים בשל כך להררי ביקורת, כמי שמנסים להשחיר את פניה של באר שבע.  רצף המקרים מראה כי מדובר במצוקה אמיתית, שאין להתעלם ממנה. 
בשכונה ד' מתגוררים למעלה מ-40,000 איש, בהם מותיקי באר שבע, עולים חדשים, ישראלים ותיקים וסטודנטים והיא הפכה חביבה על משקיעי נדל''ן, אך מעט נעשה, אם לשפוט לפי התוצאות בשטח, לשיקומה הפיזי והחברתי. 

מהמשטרה נמסר: שוטרים שהגיעו למקום הגישו סיוע לצעירה ודאגו לפינויה לטיפול רפואי וכוחות משטרה נוספים החלו בסריקות אחר החשוד שאותר מסתתר בין השיחים. החשןד נעצר והועבר לחקירת המשטרה שבמהלכה קשר עצמו לחשדות המיוחסים לו. במהלך השבוע הוארך מעצרו ולאחר שגובשה תשתית ראייתית כנגדו, תגיש היום הפרקליטות כתב אישום בבית המשפט ובקשה להמשך מעצרו עד תום ההליכים.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load