• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הושלמה חומת ההפרדה באיזור מיתר

החומה, באורך 42 ק''מ, מתרקומיא ועד מיתר, נועדה למנוע כניסת מחבלים ושב''חים לשטחי ישראל. הבוקר נסגרה הפירצה האחרונה

משלימים את החומה (צילום: דוברות משרד הביטחון)


משרד הביטחון הציב היום, רביעי,  את קירות הבטון האחרונים ובכך השלים הקמת חומה באורך 42 ק"מ בין תרקומיא למיתר, שתגן מפני כניסת טרור ושב"חים לעורף מדינת ישראל. ראשי מועצות באיזור מתריעים מזה זמן רב על "הטיילת" שמאפשרת לעובדים לא חוקיים ולשוהים לא חוקיים, להיכנס לשטח ישראל, לפעמים מתחת לאפם של הסיורים. לרוב, אלה פלסטינים שבאים לחפש פרנסה בישראל או כאלה שעבדו בישראל לפני תחילת גלי הטירור. אלא שהמציאות הבטחונית השתנתה.
 
משרד הביטחון, באמצעות מנהלת גבולות ותפר ואגף ההנדסה והבינוי השלים את סגירת קטע החומה האחרון במכשול הביטחוני שמוקם בחודשים  האחרונים במרחב דרום הר-חברון, בין מעבר תרקומיא שבצפון לישוב מיתר שבדרום המקטע. מנוף של משרד הביטחון התמקם בשעות הבוקר מול הפרצה האחרונה שנותרה בחומה, ברוחב של כ-10 מטרים, ובזה אחר זה, הניף חמישה קירות בטון בגובה של כ-7 מטרים כל אחד- עד לסגירת המכשול לכל אורכו.

השלמת חומת הביטחון ליד מיתר (צילום: דוברות משרד הביטחון)

 
את העבודות, שעליהן החליט הדרג המדיני במטרה להגן על יישובי האזור ולמנוע כניסת טרור ושוהים בלתי חוקיים לעורף מדינת ישראל, מוביל ראש מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון, תא"ל ערן אופיר.  אורכו של המכשול הינו 42 ק"מ. המכשול מורכב ברובו מחומה, שעליה יותקנו אמצעי הגנה נוספים, והוא יחליף את הגדר שהוקמה באזור בעשור הקודם.
 
שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "השלמת בניית החומה באזור דרום הר חברון, היא נדבך נוסף בעשייה של משרד הביטחון כדי להגביר באופן משמעותי את ביטחונם של תושבי האזור, ושל כלל אזרחי ישראל. המאבק שלנו בטרור מתבצע במגוון דרכים, ואחת מהן היא הקמת החומה הביטחונית. גם במקרה הזה משרד הביטחון ואנשיו הוכיחו פעם נוספת יכולת תיכנון וביצוע מרשימות, כפי שפעלו בהקמת המכשול הביטחוני באזורים אחרים בארץ, ואני מבקש להודות לכל מי שעסק במלאכה החשובה הזו, בראשות תא"ל ערן אופיר".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load