• 17 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תושבים בשכונה ט' נגד בניית 3 מגדלי יוקרה נוספים ליד הגרנד

אחרי שנחשפה בברנז'ה NEWS הכוונה לבנות שלושה מגדלים נוספים ליד הגרנד קניון - תושבי השכונה יוצאים למחאה: ''הבנייה תפגע באיכות החיים של כולנו''

חניית הגרנד. עוד שלשה מגדלי מגורים יצטופפו בשטח (צילום: דני בלר)

תושבי שכונה ט' ונאות לון יוצאים נגד התוכנית לבנות שלשה מגדלים נוספים בשטח הצפוף, בלאו הכי. תושבת השכונה, רותי יעקב, מתחילה לארגן את התושבים לחתום על עצומה, בפרק הזמן הקצר שנותר עד לסיום המועד החוקי להגשת התנגדויות, בעוד כשבוע. תושבים בשכונה אמרו לברנז'ה NEWS, כי כלל לא ידעו על הכוונה לבנות בשטח שהוא כיום החניה של הגרנד קניון, הפונה לכיוון הצומת טוביהו-מצדה. הסיפור נחשף בברנז'ה NEWS, לפני כחודש.

"במקרה ראינו מודעה קטנה תלויה על עץ", סיפרה לנו ב', תושבת השכונה. "אם לא הייתי סקרנית ומתקרבת, לא הייתי יודעת שזה מה שהולך להיות. במקום לבנות גנים ציבוריים ולשתול צמחייה, מצופפים אותנו כמו בעזה. גם ככה יש מדי בוקר פקק ענקי, אז עכשיו מצופפים ובונים עוד - והכי חמור, בלי שאיש יידע".

רותי יעקב אומרת: "הקבוצה להצלת איכות החיים בבאר-שבע שמה לעצמה מטרה: להביא לידיעת הציבור את הרעיון המגלומני לבנות שלושה מגדלי מגורים בחניון החיצוני המערבי של ה 'גרנד קניון' בבאר-שבע.  זאת בשל העובדה שרוב הציבור הבאר שבעי אינו מודע לתהליך הרסני זה והשלכותיו.  אנחנו, תושבי שכונת ט' ונאות לון זועקים זעקת כאב בשל המחדל שיהיה בכייה לדורות. 
בעזרת קבוצה זו אנו פועלים לאגד את תושבי באר-שבע ולקרוא לפעולה על מנת לסכל בנייה שערוריתית זו, שעתידה לפגוע באיכות החיים של כולנו".

תזכורת: מדובר בשלושה בניינים בני 24 קומות כל אחד, שייבנו על מגרש החנייה הסמוך לגרנד קניון, על ידי מ.ל.א הנגב - יזמות והשקעות בע''מ. הקמתם תשנה את קו המתאר של השכונה וגם את עומסי התנועה, באחד הצמתים העמוסים בבאר שבע. 

בשטח המוצע יתגוררו למעלה מ-1,000 איש. החנייה שליד הגרנד קניון, המשמשת גם את תושבי הסביבה, שבנויה בצפיפות בבתים חד קומתיים, תיעלם. 

התוכנית הופקדה ב-8.6.2017 ואפשר להגיש התנגדות בתוך 60 יום, מה שמאוד מגביל את ההתארגנות התושבים.
צומת הגרנד קניון  עמוסה בתנועה, במיוחד בימי שישי ומוצאי שבת. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load