• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תורכיה זה כאן: עיתונאי כאן ב' עשה עבודתו - ו'הועלם' במעצר

אסף פוזיילוב, עיתונאי תאגיד השידור הישראלי, בא לקבל תגובתו של מרואיין לצורך כתבה. מקורביו של האיש עכבו אותו באלימות והמשטרה עצרה אותו ושמה אותו לכמה שעות במעצר, מבלי שאיש ממקורביו ידע על כך

אסף פוזיילוב, עיתונאי כאן-תאגיד השידור הישראלי, בזמן עבודה (צילום: פייסבוק אישי)

מקצוע העיתונות נעשה יותר ויותר קשה בארץ, אולם הפעם, ככל הנראה, נשבר שיא וישראל הצטרפה למועדון המדינות בהן עיתונאים נתונים באיום מצד הרשויות: בשבוע שעבר כתב תאגיד השידור כאן, אסף פוזיילוב, נעצר על ידי המשטרה והושם בחדר מעצר למספר שעות. פוזיילוב צילם בשטח פנימיה, באישור, לצורך תחקיר עיתונאי, אודות מנהל פנימיה החשוד כי הטריד מינית ילד בן 13, שעל פי פרטים שנחשפו ברשת ב', ממשיך להתגורר עם הילדים בפנימיה ואילו התלמיד הנפגע נאלץ לעזוב את המקום.

פוזיילוב ביקש להביא את תגובת המנהל שמתגורר, יש לציין, בשטח ציבורי של הפנימיה. מקורבי מנהל הפנימיה לא אהבו את העניין. פוזיילוב הציג את עצמו כעיתונאי בזיהוי מלא, אך לא אמר למה הוא שם, בשל רגישות העניין. מקורבי המנהל, מספר אסף, איימו עליו באלימות, כלאו אותו בחדר בפנימיה והזעיקו את המשטרה. פוזיילוב התקשר לדובר המשטרה, באיזור הפנימיה, המכיר אותו היטב מתוקף עבודתו. הפרשה הובאה בתוכניתה של קרן נויבך, סדר יום. 

אלא שבמקום לקבל סיוע, לאחר שאוים באלימות, פוזיילוב נעצר, הטלפון נלקח ממנו, נאסר עליו להתקשר למנהליו והוצמד לו שוטר חמוש. פוזיילוב הושם בחדר מעצר, יחד עם עצורים אחרים, בהם אלימים במשך מספר שעות. הוא עבר חיפוש מדוקדק, חיפוש גופני וגם עבר חקירה, מבלי שנאמר לו שהוא חשוד ולא הוקראו לו זכויותיו. איש ממקורביו לא ידע היכן הוא נמצא ולא ניתן לו לעשות שיחת טלפון. עיתוננאי פשוט הועלם.

אסף פוזיילוב הוא תושב באר שבע, בעל ניסיון עשיר בעיתונות הכתובה ולאחר מכן, בקול ישראל וכעת בתאגיד השידור הציבורי, נחשב לאחד העיתונאים הבולטים בנגב, כמי שמעלה לא מעט סוגיות חברתיות חשובות, חושף עוולות כלפי החלש וכמעט מיותר לציין, אזרח נורמטיבי, אדם חביב ואדיב, לדברי מכריו. 

העניין הגיע למפכ''ל ולשר המשטרה, אחרי פניה של תאגיד השידור הציבורי ורק אז החקירה בוטלה. 

ארגון העיתונאים שיגר מכתב חמור לכל הנוגעים בדבר. מדובר בפגיעה מתמשכת, בחופש הדיווח ובאפשרות של עיתונאים לבצע את עבודתם. 

במשטרה אומרים: כי הנושא נמצא בבדיקה. אנשי תקשורת, אומרים במשטרה, אינם מעל החוק. מדי יום, כך נאמר במשדר "סדר יום" של קרן נויבך, אזרחים רבים, שאינם עיתונאים ואין מאחוריהם ארגון מקצועי וגוף מסודר, נעצרים מבלי שאיש יידע על כך. 

האזינו: אסף פוזיילוב בתוכניתה של קרן נויבך (הקלטה: כאן ב' / תאגיד השידור הציבורי)​​​​​​​


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load