• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

120,000 שקלים למיזמים חברתיים בב''ש

ג'יי.אן.אף ישראל החליט לתת רוח גבית ל-19 עסקים חברתיים בב''ש. פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון: ''יזמות זו הנפש של המדינה''

השותפים לתוכנית המאיץ ההתנדבותי (צילום: עודד לוי)

בערב השקה גדול שנערך בשבוע שעבר, הוצגו 19 מיזמים חברתיים חדשים של יזמים צעירים מהנגב. באירוע נבחרו המיזמים המובילים וחולק  seed money  לכל היזמים בסך 120,000 שקלים.

באירוע שהתקיים במעמד מנכ"ל JNF ישראל, אריק מייקלסון, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' רבקה כרמי, מנכ"לית עמותת ארץ עיר (תור המדבר לשעבר), בלה אלכסנדרוב,  מנהל תחום במשרד הרווחה, יונתן שוורצמן, מנהל תחום חברה וקהילה ברשות לפיתוח הנגב, תומר רכטמן ומשתתפים ושותפים נוספים, הציגו 19 יזמים ויזמיות את המיזם שלהם לעסק חברתי מבוסס התנדבות בנגב.

19 המיזמים שהוצגו באירוע, הוכשרו במהלך החצי שנה האחרונה להקים מיזמים חברתיים כלכליים, במסגרת תכנית המאיץ להתנדבות בניהול עמותת ארץ עיר. במסגר התכנית המשתתפים קיבלו ליווי והכשרה מקצועית לבניית תכנית עסקית-חברתית, סיוע בגיוס משקיעים וליווי צמוד של מנטור מטעם מעו'ף- הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים.

אריק מייקלסון, מנכ"ל JNF ישראל: " אנו ב JNF מאמינים שאם יש מקום לחולל בו שינוי זה בנגב. אנו פועלים ביתר שאת כדי להביא תושבים חדשים לנגב. לשם כך צריך ליצור הזדמנויות תעסוקה. המאיץ החברתי שמציעה עמותת ארץ עיר הוא המענה המושלם לכך. באמצעות מיזמים חדשים אנחנו מפתחים את התעסוקה בנגב, נוגעים בעוד אוכלוסיות באזור. הפעילות של היזמים שפגשתי הערב, היא פעילות של חלוצים. דרך הישארותכם בנגב והעשייה העסקית-חברתית שלכם יגיעו עוד אנשים והנגב ימשיך לפרוח".
פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון השותפה לפרויקט המאיץ להתנדבות ציינה את חשיבות היזמות החברתית ואמרה: "מיידי יום אני נפגשת עם יזמים רבים, נמצאת בפארק הייטק אחד ומשם ממשיכה לפארק הייטק אחר. כולם מדברים טכנולוגיה ואף אחד לא מדבר על יזמות חברתית. להגיע לכאן ולפגוש כל כך הרבה יזמים חברתיים, פשוט מחמם את הלב. העובדה שלאנשים אכפת ושהם משקיעים מזמנם למען החברה, ראוי להערצה. היום הוכחתם שאפשר לעשות את המקום המיוחד שלנו בנגב ליותר מיוחד ויותר חזק".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load