• 17 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השנה הקיץ הכי חם בב''ש? לאו דווקא

דבוקים למזגן? אתם סתם מפונקים: בבאר שבע היו קיצים לוהטים יותר מזה הנוכחי וגם לילות קיץ בהן נזקקנו לפוך. בדקנו בשבילכם

חם, אבל לא הכי חם שהיה פה (צילום הדמיה: Keven Law / CC BY SA 3.0)

תחזיקו מעמד עוד חודש: אוגוסט הוא החודש החם בשנה בבאר שבע, אבל ממש בקצת ואנחנו ממש לא בשיא. כמה שאנחנו מזיעים, היו פה ימים חמים יותר: היום הכי חם אי פעם בבאר שבע היה ב-13 ביוני, 1933, אז נמדדו בבאר שבע 46 מעלות. היום הכי קר בקיץ הבאר שבעי נמדד כשנה לאחר מכן: 12 מעלות, ב-31 באוגוסט 1934. בממוצע, אוגוסט קר במעלה מיולי, בו המקסימום הממוצע עומד על 39 מעלות. 

נכון: חם בבאר שבע בקיץ. אבל היות שבאר שבע על גבול המדבר, מעניק לה יתרון גדול על פני תל אביב הלחה והדביקה: הלחות פה נמוכה וההבדלים בין יום ללילה ניכרים - בלילות, בדרך כלל, הטמפרטורה צונחת ב-13 מעלות.

באר שבע נבנתה על ידי העו'תמאנים בצורה כזו שיקל עליה להתמודד עם מזג האוויר באיזור ועדות לשיטת הבנייה הזו ניתן למצוא ברחובות ובבתי האבן התורכיים של העיר העתיקה: בחורף, הזווית של הרחובות חוסמת את הרוחות המדבריות הקרות. בקיץ, התקרות הגבוהות של הבתים הורידו קצת את הטמפרטורות.

ומה צפוי לנו במזג האוויר, בסוף השבוע האחרון של יולי?
הלילה יהיה מעונן חלקית עם 23 מעלות. מחר: מעונן חלקית עד נאה, 33 מעלות ביום, 19 בלילה. תחול ירידה קלה נוספת בטמפרטורות. תורגש הקלה בעומס החום.

ביום ראשון הטמפרטורות חוזרות לעלות: 34 מעלות ביום, 22 מ''צ בלילה. ביום שני, ה-31 ביולי, יהיה מעונן חלקית עד נאה. תחול עליה נוספת בטמפרטורות וישרור עומס חום כבד. בלילה יהיו 36 מ''צ, ובלילה 23. ביום שלישי תהיה ירידה קלה של הטמפרטורות בעיקר בהרים. עדיין ישרור עומס חום כבד ברוב האזורים.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load