• 17 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתניהו ביקר במרכז הסייבר ובשכונת פלח 7 בבאר שבע

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר הבוקר בחשאי בבאר שבע, בביקור פרטי אצל חברי סניף הליכוד בבאר שבע. לפני כן הגיע למרכז הסייבר בגב ים

סועד צהריים בפלח 7. ראש הממשלה נתניהו (צילום: אירית אסרף ברנז'ה news)

ביקור כמעט חשאי, של ראש הממשלה, בנימין נתניהו בשכונת פלח 7 בה נמפגש עם אנשי סניף הליכוד בעיר. המפגש נערך ללא תקשורת ויועד למוזמנים בלבד. 

​​​​​​​


בתום הביקור, ראש הממשלה ביקר בביתו של אחד מחברי הסניף, בשכונת הוילות בעיר. השכנים, שלא ידעו דבר על האורח, נבהלו כאשר השכונה התמלאה במאבטחים וברכבי ביטחון. בדומה לביקורים קודמים בבאר שבע, גם הפעם ביקר בנימין נתניהו מוקדם יותר במרכז הסייבר הלאומי יחד עם חברת הכנסת ענת ברקו.

המרכז החל את פעילותו המבצעית בספטמבר 2016 והוא מספק הגנה מפני מתקפות סייבר וניסיונות של פצחנים לחדור לאתרים רגישים או אסטרטגיים מבחינה לאומית.

במהלך ביקורו ראש הממשלה קיבל סקירה על התקדמות המרכז. מאז החל את פעילותו המבצעית,  טיפל המרכז במאות אירועי הסייבר, בהם עשרות מתקפות סייבר ברמה הלאומית,  שנהדפו וטופלו בשנה האחרונה.

במסגרת הביקור הודגם בפני ראש הממשלה טיפול באירועים משמעותיים במשק והוא קיבל סקירה כיצד הרשות פועלת למגן את המשק האזרחי. 

נתניהו: "איום הסייבר הוא אחד האיומים הגדולים על המדינות המתפתחות ועל המדינה שלנו. מדובר כאן בהרבה גורמים בעולם שיכולים לשבש את החיים שלנו, לגנוב את חשבונות הבנק, למנוע את אספקת האנרגיה שלנו, לגרום לתאונות וחבלות בכל תחום ותחום, לכן האיום כאן הוא גדול מאוד". 
ראשההממשלה בביקור מטה הסייבר הלאומי (צילום: קובי גדעון: לשכת העיתונות הממשלתית)​​​​​​​
"בהתאם לכך הקמנו את מערך הסייבר הלאומי, אני כאן בחדר המצב של הרשות בבאר שבע, אחת מההתפתחויות המתקדמות בעולם, כדי לתת הגנה כזאת. זה דבר שהוא מתפתח במהירות עם אנשים מצוינים, יש לנו הרבה עבודה, אבל ישראל מסמנת דרך לעולם". בסיור נטלה חלק גם יו"ר ועדת המשנה להגנת סייבר ח"כ ענת ברקו.  המארחים היו ראש מערך הסייבר הלאומי ד"ר אביתר מתניה וראש הרשות הלאומית להגנת הסייבר בוקי כרמלי.  

בנימין נתניהו, בפלח 7 באר שבע (צילום: אירית אסרף ברנז'ה news)​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load