• 22 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כבר לא פראיירים: אזרחים בב''ש מתאגדים בוואצאפ ומוזילים עלויות

למהלך האזרחי הזה לא ציפו בחברות הכבלים והלווין: תושבים מתאגדים ומקבלים הנחה משמעותית מחברת הכבלים HOT. בפתח תקווה וחיפה זה כבר עובד מצוין

חברת הוט (צילומים: סמל החברה, Harsh Agrawal / CC BY 2.0)

זה עובד נפלא בחיפה ובפתח תקווה ועכשיו, מיישמים את הפטנט בבאר שבע: אזרחים מתאגדים בקבוצת וואצאפ, פונים במרוכז לספק שירות, מסבירים לו יפה שיש ספקים אחרים ומוזילים עלויות באופן משמעתי. לעיתים, כך נטען, המחיר נחתך ב-60 אחוזים. כרגע, המהלך מתנהל מול חברת HOT, אשר כבר נערכת להוזיל באופן משמעותי את המחירים לקבוצת תושבים בפתח תקווה, שהתאגדו בוואצאפ ודרשו מחיר מיוחד, זול משמעותית מזה שמשלמים מנויים אחרים, שאינם חברים בקבוצה. 

בבאר שבע הקבוצה, שהוקמה לפני ימים ספורים בלבד, התחילה לצבור תאוצה - עוד לפני שנחשפה לקהל הרחב. זהו מהלך, מבוסס רשתות חברתיות, שחברות הכבלים והלוויין, כמו גם ספקי שירות אחרים, לא ציפו ויצטרכו להיערך אליו בהתאם אחרי שבפתח תקווה החלו מאות תושבים להתנתק בזה אחר זה מכבלים ולווין. לחברות אמנם אסור לתת מחיר קבוצתי שיפלה אחרים, בשל תקנות רגולטוריות אבל המהלך האזרחי הזה הוא משהו שהן לא יכולות להתעלם ממנו.

הקבוצה המקומית נקראת "הוזלת עלויות באר שבע" ונמצאת בפייסבוק, בדף הזה.  דרכה, ניתן להצטרף להמהלך הבאר שבעי. 

מה ההבדל בין מחיר קבוצתי לבין מחיר מנוי בודד? אמנם בחברות שומרים על הנתונים בסוד, אך במהלך הזה, בו גורם אחד משלם במרוכז על כל המנויים, המחיר יורד משמעותית, מכ-280 שקלים, לכ-100 שקלים. 

"בבאר שבע העניין בתחילתו", אומר לנו מי שעומד בראש ההתארגנות המקומית, שביקש לא להזדהות בשמו. "אנחנו פונים, באמצעות הרשתות החברתיות, למנויים, על מנת לצרף כמה שיותר אנשים, שיוכלו להנות מהוזלה משמעותית. אנחנו לומדים את מה שנעשה בערים אחרות ובודקים איך נעשה את זה בבאר שבע. בפתח תקווה ובחיפה זה נעשה על ידי תשלום מרוכז, מחשבון אחד, בדומה לאופן התשלום הנהוג על ידי קיבוצים". דרישת הקבוצות היא להוזיל את המחיר ל-100 שקלים למנוי טריפל, שזה החמיר אותו משלמים הקיבוצים, לטענתם.

הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל הפכה תחרותית מאוד: לצד חברת הכבלים HOT, חברת הלוויין YES, פועלות אלטרנטיבות כגון סלקום טי.וי, פרטנר ונטפליקס. "גם לי נמאס לשלם", אומר לנו תושב שכונה א', שסיפרנו לו על היוזמה וגם הוא לא רוצה להיחשף. "היה לי ריב עם שתי החברות, אני סוגר עם נציג משהו וגובים משהו אחר, בסוף העפתי את הכל מהבית, שמתי ממיר עידן פלוס וזהו. 300 שקל לחודש זה הרבה כסף".

גם ל-ר', תושבת שכונה י''א היה סיפור דומה. יש לה מנוי בבית והיא משלמת על מנוי של בן המתגורר בבית אחר וזה פשוט יקר לה: "כל פעם אתה מגלה חיוב אחר. שיטת ה'מצליח'. ככה היה לנו באינטרנט, בטלפון הסלולארי, ככה עם כל דבר בארץ. אז אני מוציאה את הכבלים, היה לנו לוויין, לא חייבת טלוויזיה. גם ככה אנחנו עובדים ואולי יש לנו איזה שעה לראות חדשות בערב, אז למה לשלם על כל כך הרבה ערוצים. אתה מדבר עם נציג ובחיוב החודשי אתה מגלה משהו אחר".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load