• 22 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גראס וגמלים מתים: מסע הפרסום שקומם את ראשי הרשויות הנגב

תנועת רגבים יצאה במסע פרסום לקידום חוק הבטיחות בכבישי הנגב. סגן הראש העיר באר שבע, אל-על, ראש מועצת ירוחם ביטון ואחרים, הקימו קול זעקה

מסע הפרסום המזעזע. ראשי המוצות התקוממו (צילום: תנועת רגבים)

בימים האחרונים נפוצו ברשתות החברתיות תמונות של גמלים מתים וגראס , כחלק מקמפיין התיירות שלכאורה הובילה חברה בשם ״RG תיירות ונופש״. היום נחשף כי זהו חלק מקמפיין תנועת רגבים להגברת אכיפת החוק בנגב.
 
בקמפיין- תחת הכותרת: ״הנגב: נופש מעולם אחר״ פורסמה מודעה בה נכתב: "מה יש לכם לחפש ברודוס? גמלים פוגשים רק בנגב!" לצד תמונה המדמה תאונת דרכים קטלנית עם גמל, וכן מודעה בה נכתב ״מה איבדתם באמסטרדם? צמחי מרפא יש רק בנגב!" לצד תמונת של חממות המריחואנה שחשפה רגבים בחודש שעבר בתוך מחנה צאלים.
 
הקמפיין כאמור עורר סערה: ראשי הרשויות באיזור עייפים מהצגת סטריאוטיפים בתקשורת או התרכזות רק בשלישי והמצוקות האיזור. ״כן, זה אנחנו", מודים בתנועת רגבים והתמונה אכן מזעזעת. אנחנו אוהבים את הנגב – שהוא חבל ארץ מדהים, אבל אי אפשר להתעלם גם מתמונת המציאות: פשע, השתוללות בכבישים, פרוטקשיין, בניה בלתי חוקית, שדות סמים, שיטוטי גמלים - מציאות יום יומית בלתי נסבלת שחייבת להשתנות. ולכן אנחנו נאבקים למען אכיפת החוק בנגב".

בתנוןעת רגבים אומרים כי  ״הנגב הוא המפעל הציוני בהתגלמותו ורק מי שמכיר באמת את מציאות השטח בנגב, מבין שהמפעל הציוני בסכנה. נושא האכיפה הוא הציר המרכזי ביכולת הממשלה לממש את החלטותיה בכל תחום, כולל בתחום הסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב. אם ההשתוללות וההפקרות תימשך, ישראל תאבד את הנגב. למשטרת ישראל יש את כל הכלים, והיא חייבת לאכוף את החוק ללא מורא, באופן שיטתי ועקבי, כדי שיהיה ברור שאנחנו חיים במדינת חוק.
 
״ממשלת ישראל חייבת לפקוח את עיניה ממדיניות בת היענה, ובמקביל להשקעה הברוכה באוכלוסייה הבדואית בתחום החינוך, התשתיות, והשירותים לבצע אכיפה ולהשיב את שלטון החוק לנגב".

מסע הפרסום כאמור עורר את חמתם של ראשי והמועצות והחברים במועצת הנגב, שגינתה בחריפות בחריפות את "הקמפיין המקומם והפרובוקטיבי של עמותת רגבים", כדבריהם.. 

"מסר זה של הפחדה  יכול להגות אך ורק מי שאינו תושב הנגב ומי שאין לו עניין בטובת תושביו היהודים והערבים של האזור. נגמרה התקופה בה עושים הון פוליטי על ידי שימוש ציני ומסכסך שבא על חשבון תושבי האזור. תושבי הכפרים הלא מוכרים בנגב הם אזרחי מדינת ישראל וחובתה של המדינה להסדירם ולאפשר לכל תושב נגב איכות חיים ראויה, תשתיות אזרחיות הולמות ושוויון הזדמנות בתעסוקה. 
מועצת הנגב הכוללת ראשי רשויות יהודים וערבים, מוסדות עוגן וועמותות מרחבי האזור, רואה בחומרה את הנסיונות לסכסך ולהשחיר את פני האזור", אומרים חברי מועצת הנגב, בם חברים בין היתר סגן ראש עיריית באר שבע טל אל-על וראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון.
 
"בשנים האחרונות הנגב חווה צמיחה ופריחה בתחומים שונים, כמו גם שיתופי פעולה בין הקהילות היהודיות לקהילות הערביות. ישנם גם אתגרים ובעיות, בהם שוטטות הגמלים והעדרים בסמוך לכבישים, אך לא זו הדרך לפתור אותם. רק יחד, נמשיך לפעול לחיזוק הנגב ולהרחיב את המגמות החיוביות באזור".

"מועצת הנגב מזמינה את עמותת רגבים לאמץ את רוח המועצה במציאת המכנה המשותף הרחב של כלל תושבי הנגב במקום לזרוע הפרדה וסיכסוך".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load