• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פורסמו שמות ההרוגות בתאונה בצומת גורל: שילי ויעל קתאלי ז''ל

נהג הרכב הפוגע תושב באר שבע, בשנות הארבעים לחייו. הוא יזומן לחקירה עם שחרורו מבית החולים. שילי גדלה בלהבים והכירה את בעלה נדב בזמן ביקור בסין ועברה להתגורר בקיבוץ להבות חביבה

ההרוגות בתאונה: האם, שילי קתאלי ובתה יעל, זכרונן לברכה (צילום: דוברות המשטרה)

פורסמו שמות האם והתינוקת שנהרגו אתמול בצומת גורל: שילי קתאלי, בת 37 מקיבוץ להבות חביבה, ובתה התינוקת יעל, בת 7חודשים.

הרכב שנפגע בצומת גורל (צילום: דוברות המשטרה)
מחקירה של חוקר תאונות הדרכים של משטרת ישראל עולה כי נהגת הרכב הפרטי עצרה, בשל תקלה טכנית ברכבה, בשול השמאלי ליד שטח ההפרדה בכביש 40, כמאתיים מטרים לאחר צומת גורל לכיוון להבים. בזמן שיצאה מרכבה לכיוון הדלת האחורית של רכבה, פגע בה רכב פרטי שהגיע מכיוון באר שבע. נהג הרכב הפוגע תושב באר שבע בשנות הארבעים לחייו הוזמן לחקירה עת שחרורו מבית החולים. 

שילי השאירה אחריה בן-זוג – נדב, ושני ילדים קטנים – איתן בן שמונה ויערה בת שש. שילי גדלה בישוב להבים ונדב ברמת גן והשניים הכירו בסין בזמן ששניהם למדו שם והגיעו לקיבוץ בשנת 2011 והשתלבו בחיי הקהילה.  הלוויתן תערך הערב בשעה שש בבית הקברות בקיבוץ. 
אורי פרגו מנהל הקהילה: "הקיבוץ כולו המום וכואב מהאסון הכבד שפקד את משפחת קתאלי ואת בית להבות חביבה. הזוג הגיע לקיבוץ עם שני ילדים לפני שש שנים ויעל הקטנה נולדה כאן. הזוג השתלב היטב במרקם החברתי של הקיבוץ והיה חלק משמעותי בהתפתחות קהילת להבות חביבה בשנים האחרונות. מהרגע ששמענו על האסון כינסנו את צוות החירום והחינוך של הקיבוץ ביחד עם גורמי הרווחה והשירות הפסיכולוגי של המועצה האזורית מנשה וביחד נערכנו לעטוף את המשפחה ולסייע לילדים ולכלל הקהילה. על אף האסון הכבד חשוב לנו לשמור על שגרה, ככל הניתן, של פעילות החופש הגדול במערכת החינוך בקיבוץ". 

אורית שרביט שכנה וחברה של משפחת קתאלי: "עברנו לקיבוץ באותו הזמן ומאז אנחנו גרים אחד ליד השני. מהרגע הראשון היה חיבור חזק בין המשפחות שלנו, הילדים שלנו באותם הגילים ובילינו הרבה יחד. יצאנו לטיולים משפחתיים ביחד ושילי ואני היינו חברות קרובות ובילינו המון ביחד. היחסים בינינו היו הרבה מעבר לשכנות רגילה, זה היה ממש קשר חזק שלא נגמר". 

סנונית רותם-פליישר שכנה וחברה  של המשפחה (צילום: קהילה / קיבוץ להבות חביבה)

​​​​​​​


סנונית רותם-פליישר שכנה וחברה אף היא של המשפחה: "בעלי התקשר אלי אתמול זמן קצר אחרי התאונה ובישר לי את הנורא מכל. בעלי לקח את נדב, בן זוגה של שילי לבית החולים ועשה איתו את הדרך הקשה עד לסורוקה. קיבלתי את הידיעה בהלם מוחלט וביקשתי מאורית שתבוא אלי. ידענו שיעל במצב קשה וש-שילי בטיפול נמרץ. קיווינו והתפללנו ששתיהן יהיו בסדר, אבל לצערנו תוך זמן קצר הבנו ששתיהן נהרגו.  
כל הלילה היינו עם הסבא והסבתא, ההורים של נדב, שהיו עם הנכדים בבית, בקשר. הם היו כמובן שבורים והמומים מהבשורה הקשה. מערכת החינוך בקיבוץ הוציאו הודעות מפורטות כיצד לדבר עם הילדים וכיצד נערכים בגנים ובבתי הילדים לשיחות עם הילדים. לאחר שהילדים שלנו קמו, בישרנו להם את הבשורה הקשה. כולנו המומים וכואבים וביחד מחבקים את נדב והילדים ונמצאים כאן בשבילם". 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load