• 17 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עוד מכה לעובדי התעשייה הכימית בנגב: סבב פיטורים בטבע טק

על פי הערכות שונות, החברה צפויה לפטר מאות עובדים מהאתרים בנגב ובכפר סבא. בקרוב ייערכו התייעצויות ביו ההסתדרות לוועדי העובדים בשני האתרים

אחד המתקנים באתר טבע טק בנגב (צילום ארכיון: משה דניאלי)

עוד מכה לתעסוקה בנגב, בתחום התעשייה הכימית: אחרי שמאות עובדי חיפה כימיקלים הוצאו לחופשה כפויה וספק אם ישובו לעבודתם, בשל משבר האמוניה, עכשיו מגיע תורם של עובדי ענקית התרופות טבע בנאות חובב. במסגרת ארגון מחדש של החברה, יפוטרו כ-350 עובדים, משני אתרים של חברה, אחד מהם בנאות חובב. חברת טבע מעסיקה כ-7000 עובדים. בטבע אומרים כי הנגב חשוב לחברה, אך אין מנוס מלפטר עובדים.
החברה הודיעה היום כי: "נוכח המציאות העסקית המורכבת עמה מתמודדת תעשיית הפארמה כולה, וטבע בפרט, טבע מיישמת בשנים האחרונות תכנית גלובאלית לרה-ארגון ומיקוד עסקי – לאורכה ולרוחבה של החברה. חלקים נרחבים מתכנית זו כבר הושלמו במרבית המדינות בהן טבע פועלת".
פרופ' יצחק פטרבורג, נשיא ומנכ"ל זמני של טבע: "ישראל, והנגב בפרט, חשובים לטבע, ופעילותנו כאן תמשיך להוות נדבך משמעותי לחברה גם בעתיד. יחד עם זאת, אנו מחויבים לעשות כל הנדרש על מנת להבטיח שאתרינו בישראל יהיו תחרותיים, יעילים ובעלי אופק עסקי בר-קיימא. טבע תמשיך להשקיע בישראל – ובאתרי הייצור בפרט – בפעילויות אשר מחזקות את היכולת התחרותית שלנו ברמה הגלובלית".

דובר ההסתדרות פרסם היום כי "לא נסכים לשום מהלך חד צדדי שבו יפוטרו עובדים בחברת טבע. אנו מצפים מהנהלת החברה לנהוג באחריות ולא להכניס את מפעלי טבע בישראל לשורה של מאבקים שיביאו לסחרור מערכת יחסי העבודה״.  

ענף התעשייה הכימית הינו אחד המעסיקים הגדולים בנגב, איזור שלא השכיל לפתח, מאז שנות השבעים, מקורות תעסוקה אחרים. כל זעזוע ואפילו הקל ביותר, בתעשייה הכימית, משפיע באופן מיידי על כלכלת האיזור. עובדים המפוטרים מהתעשייה, להם מיומניות מסוימות ומוככנות לאותו מפעל, יתקשו למצוא תעסוקה אחרת.כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load