• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סוף עידן? ניסיון למכור את גלובוס מקס, שנקלעה לקשיים, כ"עסק חי''

לפני מעט יותר מחודש, הודיעה הרשת כי נקלעה לקשיי תזרים. כעת, נאמניה מבקשים להשאיר אותה כעסק חי עד שיימצא רוכש. אם זה לא יקרה, הסניף המקומי יצטרף לרושה ארוכה מאוד של בתי קולנוע שנסגרו בב''ש

גלובוס מקס בבאר שבע (צילום: שלומי טור / נחלת הכלל)

נאמני רשת גלובוס מקס הודיעו בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בירושלים כי הם נערכים למכירת הרשת, שלה בית קולנוע במתחם "מבנה" (וואן לשעבר) בבאר שבע. נאמני גלובוס מקס מעוניינים למכור את הרשת כעסק חי. אם לא יימצא קונה לרשת, יס פלאנט, בישפרו סנטר, ישאר שחקן יחיד בתחום הקולנוע בעיר, עד שייפתח סינמה סיטי. מי שחרדים יותר מכל, הם עובדי החברה, אשר עלולים למצוא עצמם בהליך כואב של פירוק, שיגרור לא מעט חוסר וודאות. 

נאמני החברה הודיעו על כך שייפתח חדר מידע אינטרנטי לקראת מכירת הרשת, ב-25 ביולי. באתר מרוכזים כל הנתונים הרלוונטיים הדרושים למתעניינים ברכישת רשת בתי הקולנוע, אשר לה 11 מתחמי קולנוע ברחבי הארץ. הנאמנים מעוניינים למכור את הרשת כעסק חי. אם בשל בעיית תזרים המזומנים שלה הרשת תקרוס, שווי המכירה שלה יהיה נמוך מאוד: לרשת אין נדל''ן משל עצמה, אולמות הקולנוע יושבים על שטחים מושכרים. יוצא מכך, שבמקרה של סגירה, כל שאפשר יהיה למכור זה בעיקר ציוד משומש, דוגמת מקררים ומכונות פופקורן.

החברה הינה המפיצה הבלעדית בישראל של אולפני הסרטים יוניוורסל פיקצ'רס, וורנר ופראמאונט. שלשת שוברי הקופות העולמיים של השנה -  וונדר וומן, מהיר ועצבני 8 ו"המניונים - גנוב על העולם". החברה עוסקת גם בהשכרת אולמות קולנוע ושטחים מסחריים למטרות שונות, ובמכירת פרסום על מסכי קולנוע. 
 
לפני כחודש דיווחנו בברנז'ה NEWS, על הקשיים אליהם נקלעה הרשת, שבעקבותיהם העובדים לא קיבלו משכורות. עובדי בית הקולנוע בבאר שבע לא מהירו להאמין לידיעה ואף דרשו לתקן אותה. הם קיוו כי הרשת תינצל. גלובוס מקס הייתה חלוצת הקמת הקומפלקסים הגדולים בבאר שבע ואף הצליחה למשוך קהל רב בעיר שמעולם לא השכילה לבנות תרבות של קולנוע: אין בבאר שבע סינמטקים וכמעט שלא מגיע אליה קולנוע לא מסחרי, מכל מיני סיבות, בהן ניסיון רע מול קבוצות כוח פוליטי. בעבר, פעל משך כמה חודשים סינמטק בקניון שאול המלך, בו פעלו בתי קולנוע, אך נסגר מחוסר עניין. גורל דומה עבר על סינמטק שהפעיל מרכז תרבות צרפת, שהפסיק את פעילותו בבאר שבע. בקמום פועלת כיום מסעדת בשרים. 

לבתי הקולנוע בדור הנוכחי בבאר שבע בעיה אחרת: גלובוס מקס ויס פלטנט ממוקמים במתחמים מרוחקים, שנגישים רק לבעלי רכב. התחבורה הציבורית אליהם דלילה ואם רוצים לראות סרט המסתיים אחרי השעה 23:00 או בימי שישי, נזקקים למונית יקרה, כאשר מחיר נסיעה מהתמתחם לשכונות יכול להגיע גם ל-50 שקלים. 

לבאר שבע "מסורת" של סגירת בתי קולנוע: בעיר העתיקה פעלו "שביט" ו"מרכז". בשכונות פעלו "חן" (שכונה ב'), "אורות" (שכונה ג'), גילת (שכונה ד'), "אשל" (בבית השתתפויות בנכסים, בקרבת רסקו סיטי של היום) וקולנוע "קרן", הראשון שנפתח בעיר, בשנת 1953 והוא נהרס לטובת המקת מגדלי מגורים, לקול מחאות אנשי תרבות ואדריכלים מכל הארץ, בהיותו מבנה מיוחד. בנוסף, היו בתי קולנוע תחת כיפת השמים, שפעלו בימיה הראשונים של העיר. דעיכת בתי הקולנוע השכונתיים החלה בסוף שנות השמונים, עם פתיחת קניון הנגב, בו פעלו אולמות של רשת רב חן, בקומת המזון. גם בתי קולנוע אלה נסגרו, מעט אחרי שנפתח גלובוס מקס.

בבאר שבע עומד להיפתח עוד מתחם מסחרי ובו רשת בתי קולנוע של סינמה סיטי, ממוקם בסמוך לישפרו, מתוך מחשבה שעוד מעט יגיעו לנגב אלפי חיילים, בהם חיילי עיר הבה''דים ואנשי קבע, הנתפסים בבאר שבע כ"אוכלוסיה חזקה ואיכותית", אלא שמדובר בהליך רב שנים, שבינתיים אינו מתממש. בעיר הבה''דים יש לחיילים הכל מהכל.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load